בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איזה מענה מזגנים תעשייתיים צריכים לתת?

Posted on 24 בפברואר 2014 | in כללי | by

לכאורה, מדוע בעצם להפריד בין מערכות רגילות של מיזוג אוויר לבין מזגנים תעשייתיים? הרי אלו ואלו, צריכים ביחד לתת מענה הולם למתחמים שונים, ופשוט לדאוג למיזוג איכותי, לקירור או לחימום, וכך לספק אקלים נעים גם כאשר מזג האוויר בחוץ איננו נוח במיוחד. עם זאת, אנו רואים כי יש הבדלים משמעותיים מאד בין מזגנים תעשייתיים לבין מערכות אחרות של מיזוג אוויר. המזגנים התעשייתיים, צריכים לתת מענה הרבה יותר מורכב מצד אחד, ומדויק מהצד השני. לא מדובר פשוט על מזגנים חזקים יותר – אלא על מזגנים מתדמים יותר מכל בחינה שהיא. מדוע בעצם זה כך?

הצרכים שעליהם עונה המזגן התעשייתי

 

  • מתחמים גדולים – ברוב המקרים, מזגנים תעשייתיים נותנים מענה מושלם למתחמים גדולים במיוחד. יש לזכור שברוב המקרים, חנויות, מתחמים מסחריים, מסעדות, וכמובן מפעלים – כוללים שטח הרבה יותר גדול מאשר דירות, ואף יותר מבתים פרטיים. לכן, מאחר שיש צורך במערכת מיזוג שתיתן מענה למתחם גדול יותר – יש צורך במזגן תעשייתי איכותי.
  • יותר אנשים – במתחמים שבהם מותקן מזגן תעשייתי, יש לקחת בחשבון שגם תעבורת האנשים היא גבוהה הרבה יותר. בבתים ובדירות, מדובר על כמה אנשים בודדים. לעומת זאת, במתחמים מסחריים ותעשייתיים, מדובר לפחות על עשרות אנשים, אם לא מאות. מאחר שאי אפשר לשאול את כולם מהי הטמפרטורה שנוחה להם, ברור שמזגנים תעשייתיים צריכים לתת מענה הרבה יותר מדויק, ברמת מיזוג שתתאים לרוב האוכלוסיה, ומכאן מערכות של בקרת האקלים שמותקנות בהן, נותנות מענה הרבה יותר מורכב ויעיל.
  • יותר מכשירים – בחלק מהמקרים, המזגנים התעשייתיים מותקנים במתחמים שבהם יש כבר מכשירים ומכונות אשר מפיצים חום ברמה גבוהה מאד. הדבר נכון בעיקר למפעלים השונים, שבהם יש חדרים שהטמפרטורה יכולה להיות גבוהה מאד, בשל פעילות הייצור בתוכם. טמפרטורה גבוהה עלולה להיות מסוכנת למכונות ולבני האדם גם יחד. מזגנים תעשייתיים, יכולים לסייע בכך שהם דואגים תמיד לטמפרטורה קבועה שלא תהיה גבוהה מידי.

לקבל מענה מדויק

לסיכום, אנו רואים כיצד המזגנים התעשייתיים מסייעים לנו לקבל מענה מדויק ואף מושלם. אם גם אתם מעוניינים במזגן תעשייתי, פנו לבית עסק שמתמחה בתחום, ותוכלו לקבל את המזגן שמותאם לצרכיכם באופן מדויק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות