בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איך אפשר להתמודד עם נזילות ללא איש מקצוע?

Posted on 9 בפברואר 2014 | in נזילות בבית | by

במקרים שבהם אתם מזהים נזילה בבית שלכם, אחד מהפתרונות המומלצים ביותר הוא כמובן ליצור קשר עם איש מקצוע שיבוא ויבדוק את הנושא. עם זאת, לא תמיד אנו מוצאים איש מקצוע זמין, לעתים אנו נמצאים בתקפה של לחץ כלכלי, ולעתים אם מדובר על נזילה פשוטה למדי – אפשר להתמודד איתה בכוחות עצמנו. עם זאת, חשוב מאד לדעת איך מטפלים בנזילות הללו בכוחות עצמכם. חשוב גם להגיד לפני הכל, שאם אתם מסתבכים, ולא מצליחים למצוא פתרון הולם, כדאי בכל זאת ליצור קשר עם גורם מומחה, שיטפל בנזילה.

נזילות

נזילות

אז איך מטפלים בנזילות לבד?

  • זהו את המקור – קודם כל, כדי להעלים נזילות, צריך לאתר את המקור שלהן. השאלה היא האם אתם יודעים שיש נזילה משום שאתם מזהים רטיבות באזור מסוים, או שאתם יודעים שיש נזילה בגלל חשבון מים מנופח ולא מוסבר. במידה וקל לזהות את מקור הנזילה, מה טוב. אם לא ברור, כדאי להתחיל לבדוק מכשירים ואזורים שונים בבית. סרקו את כל הקירות ואת התקרה, ונסו לחפש רטיבות. זה הזמן לבדוק, אם יש נזילות מאזורים מועדים לפורענות כמו הכיורים, המקלחת, בתי השימוש, וכן מיזוג האוויר. לצורך כך, כבו והדליקו את המכשירים לסירוגין, ובדקו בשעון המים של הדירה, האם הוא מתקדם או נעצר. ברגע שיש מכשירים סגור בוודאות, אך השעון ממשיך להתקדם – כנראה שיש ממנו נזילה.
  • טיפול בנזילה – לא בכל נזילה אפשר לטפל בלבד. אם מדובר על נזילות מהגג לקיר למשל, כנראה שיש צורך ליצור קשר עם איש מקצוע, גם כדי לאטום היטב את הגג, וגם כדי לבצע שיפוץ בקיר. אולם יש נזילות שאפשר לטפל בהן בכוחות עצמכם. אם מדובר על נזילות מהברזים או ממערכת המיזוג, אפשר פשוט להחליף את הרכיבים. לרוב, מדובר על רכיב תקול או בלוי שגורם לנזילה, ויש מדריכים באינטרנט שמסבירים איך להחליף אותם בקלות.
  • שימוש בחומרי איטום – לעתים, בכדי לטפל בנזילה, יש צורך להשתמש בחומרי איטום שונים. כיום, ישנם חומרי איטום לשימוש עצמי, שניתן לקנות בחנויות טמבור למיניהן. מדובר לרוב על משחות או על תרסיסים שיש למרוח במקום שהוא המקור של הנזילה. שימו לב שצריכה להיות התאמה בין החומר לאיטום לבין המשטח – ואפשר להתייעץ עם המוכר בחנות באשר לחומר האיטום המתאים.
  • צרו קשר עם הביטוח – במידה ואתם מזהים נזילות, עוד צעד שכדאי לעשות, הוא ליצור קשר עם חברת הביטוח. בהנחה שהמבנה שלכם מבוטח, אתם אמורים לקבל כיסוי גם מפני תקלות של נזילות. הדבר בכל מקרה חוסך מכם גם את הצורך לחפש איש מקצוע באופן עצמאי, והביטוח כבר ישלח בעצמו את איש המקצוע הנדרש.

ומה עוד כדאי לזכור?

במקרים רבים, אפשר לטפל בנזילות השונות בקלות, במלי שיש צורך בהתערבות חיצונית .עם זאת, במידה ואתם מזהים בעיה – אל תנסו לפתור נזילות לבדכם! פנו בכל מקרה לאיש מקצוע, ולו רק להתייעצות, בכדי לדעת מה צריכים להיות השלבים הבאים.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות