בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איך מבצעים עבודות פיתוח למגרש לפני בניית בית

Posted on 21 ביולי 2013 | in כללי, תשתיות לבית | by

שלב הביצוע של בניית בית מתחיל מיד עם סיום שלב התכנון ומתמקד בעבודות עפר. בתהליך הביצוע ניתן למצוא סוגים רבים של בעלי מקצוע אשר עובדים יחד במטרה לפתח את המגרש. באופן כללי, הכנת השטח לבנייה כוללת את העבודות הבאות:

א. תשתיות – יש צורך בהעתקה של תשתיות על מנת להתחיל לבנות בית. תשתיות המים, מערכות הביוב, הניקוז, קווי הטלפו או עמודי החשמל צריכים להיות מועתקים למקום חדש על פי התב"ע. בנוסף, העתקה של תשתיות חייב להתבצע בזהירות, על מנת למנוע פגיעה באיכות החיים של הדיירים הסמוכים אל אתר הבנייה. יש לציין גם את הנושא של זיהוי עצים לעקירה או העתקה, תוך הקפדה על הנחיות רשות הטבע והגנים.

ב. ארכיאולוגיה – משרד הבינוי והשיכון מחייב סקר ראשוני ועבודות חפירה לשחרר האתר לבנייה על ידי רשות העתיקות. המטרה בהנחיה זו היא למנוע פגיעה בפריטים ארכיאולוגיים יקרי ערך. עם זאת, הסקר הארכיאולוגי ממומן על ידי משרד הבינוי והשיכון בעצמו, וישנן עבודות פיתוח המשוחררות מההנחיה. כדאי לבדוק זאת טרם התחלה של עבודות עפר, וכך לחסוך נזקים בלתי הפיכים.

ג. תכנון רשת חשמל – בניגוד לעבודות התשתית המתקדמות באתר הקיים, תכנון רשת חשמל נוגע לעתיד הבית או הפרויקט. יש להשלים את הליך הכנת התב"ע, וליצור תיאום מוקדם מול חברת החשמל. הגורם האחראי לזה מלבד משרד הבינוי והשיכון הוא לרוב הקבלן או היזם של הבניין. בבתים פרטיים יש צורך במעורבות הלקוח הפרטי.

ד. עבודות עפר – זו היא הליבה של עבודות פיתוח למגרש לפני בניית בית. עבודות אלו מתחילות עם יישור כללי של השטח ושימוש באמצעים מתקדמים. לאחר מכן נדרשות פעולות מדויקות של חפירה ומילוי האתר. במקביל יש להקים קירות תומכים למגרשי הבנייה, בהתאם לתכניות ולדרישות המוגדרות מראש. רק חברות המכירות היטב את התחום של עבודות פיתוח למגרש לפני בניית בית מסוגלות לעמוד בעומס של עבודות עפר מן הסוג הזה.

ה. ניקוז – במקרים בהם יש צורך בכך, הניקוז של מי תהום ועבודות ניקוז מאפשרות לקבלנים להקים את הבית על פלטפורמה יציבה ומאוזנת. ניקוז קיים בעיקר בערים הנמצאות בקרבת מאגרים או נחלים, אך גם כאן יש לבחון כל מקרה לגופו.

עבודות עפר עם צוות מקצועי

העבודות המיועדות להכנת השטח לבנייה יכולות להתבצע בכפוף אל עבודות מיוחדות. בין היתר, ניתן למנות סלילת כבישים, הוספת צנרות ביוב ציבוריות, פיתוח שטחים ציבוריים פתוחים או תיעול לאחר סיכום מול הרשות המקומית. מצד שני, עבודות אלו מתאימות בעיקר לפרויקטים גדולים, וקשה למצוא אותם בבתים פרטיים.

לסיכום, אנחנו בחברת א.ס. חליל בע"מ מתמחים בעבודות עפר, ומציעים שירות בכל רחבי הארץ. צרו קשר עם אחד מנציגנו, ותקבלו הצעת מחיר על עבודות פיתוח למגרש שלכם.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות