בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איך ניתן לחסוך באנרגיה בשימוש ביתי?

Posted on 10 ביוני 2014 | in בית חכם, דוד חשמל לבית, דוד שמש לבית, חימום תת רצפתי, כללי, למשרד, נזילות בבית, תשתיות לבית | by

הניסיון לחסוך באנרגיה הפך להיות בשנים האחרונות למנת חלקם של רוב אזרחי העולם המערבי כאשר יש לכך לא מעט סיבות טובות מאד. אין כל צל של ספק כי בעידן של היום מטבע הדברים חיסכון באנרגיה צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות של בעלי בתים פרטיים מן הסתם. השימוש הביתי נמצא במגמת עלייה מדי שנה וזאת בשל היצע רחב מאוד של מכשירי חשמל, אך אין סיבה לוותר על כללי חיסכון מעשיים ואפקטיביים. באמצעות חיסכון יעיל ניתן לצמצם את הוצאות האנרגיה החודשיות וגם לתרום לעתיד כדור הארץ. בניגוד למה שנהוג לחשוב, חיסכון לא בא על חשבון איכות חיים גבוהה אלא להיפך. אך כיצד עושים זאת ומצליחים לחסוך באנרגיה במהלך השימוש הביתי והרגיל?

ראשית, כל פעולת חיסכון דורשת הטמעה של הרגלים נכונים. הורים לילדים צריכים להראות דוגמא אישית, לעבוד עם בני המשפחה על החיסכון ולבחור את שיטת הצריכה היעילה ביותר עבורם. שנית, עדיף להשתמש במכשירי חשמל חדשים החוסכים אנרגיה מאשר להסתפק במכשירים הישנים. השקיעו בציוד חשמלי ברמה גבוהה ותראו איך חשבון החשמל החודשי יורד פלאים.

לגזור ולשמור: חיסכון באנרגיה מתחיל כאן

הנה עוד כמה טיפים שתוכלו ליישם עוד היום לצורך חיסכון באנרגיה:

–          אטמו היטב את חדרי השינה ואת הבית במהלך הפעלת מזגן

–          כוונו את המזגן לטמפרטורות אידיאליות על פי תקופת השנה

–          קראו את הוראות היצרן של מכשירי החשמל בבית

–          הפעילו את המחשב בצורה חסכונית ואל תשכחו לכבות אותו ואת המסך עם תום השימוש

–          השקיעו בגופי תאורה חסכוניים בתוך הבית, בחצר, בכניסה או במרפסת

–          בצעו טיפולים תקופתיים בדוודי החשמל או השמש

–          נתקו את השנאים מהחשמל

–          בררו על התקנת מונה תעו"ז – תעריף עומס המערכת וזמן צריכה

כפי שניתן לראות, כל הטיפים והעצות המתאימים עבור חיסכון באנרגיה בשימוש ביתי דורשים מידה מסוימת של התגייסות מצידכם. התייחסו ברצינות אל נושא החיסכון וזכרו כי מלבד ההיבט הכלכלי יש גם משמעות אקולוגית.

TAGS: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות