בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איתור נזילות ללא גרימת נזק

Posted on 29 באפריל 2013 | in נזילות בבית | by

שילוב בין מספר טכנולוגיות שונות יוצר היום אפשרות, לאבחון מדויק של נזילות ובעיות צנרת. מלבד יעילות הטכנולוגיה המודרנית והחיסכון בזמן, מדובר על שיטות, אשר אינן דורשות הריסת קירות או גרימת נזקים.

למעשה, היום כבר לא צריך להרוס את הקירות והריצוף, על מנת לאתר נזילה. אפשר לעשות זאת בקלות, עם כל אחד מהכלים, העומדים לרשות החברות המובילות.

מהמצלמה התרמית ועד גלאי אלקטרומגנטי

רוב הלקוחות מכירים רק את המצלמה התרמית, שמבטיחה לא רק איתור נזילות, אלא גם בדיקות לאיתור כשלי בנייה, נזילות ודליפות מים. מצלמות תרמיות פועלות על בסיס הפער בין אנרגיית החום והקור. האנרגיה התרמית משתחררת באופן טבעי מכל מערכת או גוף באמצעות הטמפרטורה שלהם. כמות החום האגורה בתוך המערכת נצפית על ידי אמצעים מתקדמים, כמו מצלמות, המאפשרות מעקב אחר נזילות וטיפול ייעודי בהן ללא צורך בניחושים מיותרים.

לצד המצלמות התרמיות, שכבר הוכיחו את יעילותן במגזר הפרטי ובענפי תעשייה שונים, ניתן למנות גם אמצעים נוספים, המאפשרים איתור נזילות ללא גרימת נזק. רדאר חודר קרקע, לדוגמא, מתאים לחצרות ולגינות בבתים פרטיים, והתפקיד שלו הוא לספק אינדיקציה לגבי איכות תשתית המים. בעבר היה צורך בשבירה כללית של הריצוף, על מנת לאתר נזילה קטנה או גדולה. לעומת זאת, כיום ניתן להפעיל את הרדאר, ולקבל תשובה מדויקת תוך מספר דקות בלבד.

גם רדאר חודר בטון מצליח לשנות את ההתייחסות אל פעולות כמו איתור נזילות. זהו רדאר, המתאים לקירות פנימיים של בתים פרטיים ובניינים. רדאר חודר בטון דורש מיומנות מיוחדת, אשר באמצעותה ניתן לעקוב אחר מקור הנזילה. הרדאר מופעל באמצעים שונים, ומבוסס על טכנולוגיות צבאיות חדשות.

השירות המקצועי, הניתן על ידי חברות, המתמחות באיתור נזילות, כולל פתיחת סתימות בטון במרזבים והדבקת טלאים בצינורות ביוב. על מנת לעשות זאת, משתמשות החברות במצלמות ביוב קטנות, המוחדרות אל תוך התשתית בצורה עדינה. מצלמות אלו נשלטות מרחוק, ומייצרות תמונה חדה וברורה.

מלבד מצלמות ביוב קיימים גם גלאי קול, המספקים ללקוחות בדיקה ברמה הגבוהה ביותר. נזילות ודליפות עדינות ניתן למצוא עם גלאי אלקטרומגנטי, העוסק בשדות חשמליים, אור וקרינה. גלאי זה נחשב מכשיר עדין, משום שעליו לפעול בתדרים מוגדרים מראש. שילוב הטכנולוגיה האלקטרומגנטית עם שיטות אחרות הוא זה, שמאפשר את איתור הנזילות.

הטכנולוגיות החדשות כבר כאן

עד לפני מספר שנים היו מלוות בדיקות של איתור נזילות מים בשבירה מאסיבית של תשתיות, קירות, מבנים וצנרות. בזכות הטכנולוגיות החדשות ניתן להימנע מכך, ולהשיג תוצאות הרבה יותר טובות תוך שמירה על הסביבה.

חברות, המתמחות בבדיקות ואיתור נזילות, עדיין מבססות את העבודה שלהן על ידע וניסיון של שנים רבות, אך הן לא מוותרות על מכשור חדיש לקבלת התוצאות הרצויות עבור הלקוח.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות