בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

ארבעה דברים שלא ידעתם על אקס בוקס

Posted on 8 באפריל 2014 | in כללי, מתנות לבית | by

אקס בוקס כבר נחשבת ממזמן לסיפור הצלחה של ממש בעולם קונסולות המשחק. הקונסולה, מבית היוצר של מייקרוסופט, נחשבה בהתחלה להימור גדול מאד של ענקית התוכנה. רבים לא האמינו כי מייקרוסופט, שנחשבה באמצע שנות ה2000 לחברה שמרנית יחסית, תוכל באמת לתת קרב הולם לקונסולה הפופולרית של סוני. עם זאת, כמטע כעשור לאחר השקת המהדורה הראשונה של אקס בוקס, אפשר לומר שמדובר על סיפור הצלחה. הנה כמה דברים, שאולי לא ידעתם על הקונסולה הזו:

 אז מה נגלה לכם?

  • היא במחיר נוח – אחת ההחלטות המרכזיות של מייקרוסופט בשיווק של אקס בוקס היה, שזו תהיה קונסולה שאנשים רבים יוכלו להרשות לעצמם. בכך מייקרוסופט הבדילה את עצמה מסוני, שנחשבה ליקרה יותר. מייקרוסופט הוכיחה שאפשר לייצר קונסולת משחק איכותית, במחירים שאנשים רבים יוכלו להרשות לעצמם. בשנים האחרונות היא אף התמקדה בפיתוח גרסת "סלים" של אקס בוקס, עם יכולות בסיסיות יותר ומחיר זול במיוחד. גם כיום, המחירים הגבוהים ביותר של אקס בוקס בישראל, הם לא יותר מ2,000 ₪ לדגמים היוקרתיים ביותר.
  • היא מתאימה למגוון משחקים – נכון להיות מדובר על מאות משחקים לאקס בוקס שאפשר להפעיל על הקונסולה. למעשה, קשה לחשוב על משחק שיצא, שאין לו התאמה לאקס בוקס. אחת הסיבות לפופולריות של אקס בוקס, היא שמדובר על קונסולה נוחה במיוחד גם למפתחים.
  • לא חייבים בה שלט – אם אתם רוצים לשחק באקס בוקס, היום את בכלל לא חייבים להשתמש בשלט. רכיב הקינקט החדש, מאפשר לשחק להזיז את גופו מול מסך הטלוויזיה, והדבר מתורגם לתנועות על המסך. חשוב לציין שמדובר על סיפור הצלחה אדיר, ועד היום נמכרו יותר מ 8 מיליון יחידות קינקט בעולם.
  • חיבור לאינטרנט – מייקרוסופט נחשבת לחלוצה בחיבור בין קונסולות משחק לאינטרנט, ובעקבותיה הלכו יצרניות נוספות. ההשקה של אקס בוקס לייב נחשבת להצלחה מסחררת, וכיום קשה לחשוב על משחקים לאקס בוקס, ללא חיבור לאינטרנט.
TAGS: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות