בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

גילוי נזילה בגג רעפים בדירה שהורחבה

Posted on 28 באוגוסט 2013 | in אינסטלציה, כללי, נזילות בבית | by

הרחבת דירה היא פיתרון אידיאלי עבור בעלי נכסים המעוניינים להגדיל את התשואה. בנוסף, נהוג לבצע הרחבות מן הסוג הזה גם בקרב משפחות עם ילדים. ברוב המקרים הרחבת דירה דורשת יצירת קשר עם קבלן אמין, אשר מספק הצעת מחיר בהתאם לסוג הדירה הקיימת ולהיקף ההרחבה. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון גם את ההשלכות הנלוות של הרחבת דירה, ולהתמקד בנושא של איתור וגילוי כשלים.

גילוי נזילה בגג רעפים בדירה שהורחבה ונבנה בה חדר נוסף מונע נזקים בלתי הפיכים. ראשית, בעזרת גילוי מן הסוג הזה ניתן לטפל בליקויי הבנייה בזמן אמת. הגילוי מאפשר לבעל הנכס להמתין עם סיום עבודות הגמר עד לקבלת הדירה במצב תקין. שנית, המטרה של הגילוי היא לצמצם את הסיכונים הבטיחותיים והבריאותיים. חל איסור חמור על התעלמות מנזילות מים, גם אם הן נראות קטנות ולא מזיקות. נזילות אלו צוברות תאוצה ותוך ימים ספורים הן עשויות לגרום להתמוטטות של הקיר. נזילה יוצרת רטיבות, טחב ועובש, מושכת פטריות, מעכירה את האווירה, ובאופן כללי מורידה את ערכו של הנכס בעשרות אחוזים.

הכירו את האמצעים המתקדמים של גילוי נזילות

לקוחות הנמצאים בעיצומו של תהליך בנייה לא צריכים לחשוש להזמין שירותי גילוי נזילות. בעוד בעבר הגילוי דרש הרס של ריצוף וקירות, הרי שכיום ניתן להיעזר בשורה ארוכה של אמצעים מתקדמים כגון:

א. מצלמה תרמית – בעזרת מצלמה תרמית ניתן לחשוף בצורה מדויקת את מקור הנזילה. המצלמה מכוונת אל סביבת הנזילה, מראה תמונה חדה של הפרשי טמפרטורות, ומקנה לאינסטלטור את כל הידע הדרוש על מנת למצוא את הטיפול היעיל והמהיר ביותר.

ב. מצלמות ביוב – יש מקרים בהם הנזילה מתרחשת בתוך הריצוף. מלבד גילוי נזילה בגג רעפים כדאי להשקיע גם בשימוש במצלמות ביוב, אשר תפקידן לבדוק את מצב הצנרת ולמנוע כשלים חמורים.

ג. רדארים חודרי בטון וקרקע – גם האמצעי הזה נחשב יעיל במיוחד באיתור נזילות. הרדארים מסוגלים להתמודד עם בטון וקרקע עבים במיוחד, לספק ממצאים אמינים לגבי נזילות, ולהכווין את איש המקצוע לטיפול יעיל.

ד. גלאי אלקטרומגנטי – המטרה של הגלאי היא לאתר דליפות. הוא סורק גגות רעפים, קירות או משטחים אחרים, ומבטיח גילוי באופן קל ומתקדם.

הבירוקרטיה מאחורי הרחבת דירות והוספת חדרים

על מנת להרחיב דירה עם חדר נוסף יש צורך בקבלת אישורים מועדות מקומיות וגורמים רשמיים אחרים. לאחר קבלת האישורים הללו ניתן להתחיל בתהליך ההרחבה, אך גם כאן נדרשת מעורבות מסוימת של אנשי מקצוע כגון אדריכלים, מהנדסים ובעלי מלאכה.

הדרך הנכונה לסנכרן בין כל הגורמים בתהליך הבנייה היא להקצות מספיק זמן לבדיקות מקדימות. מהבחינה הזו, גילוי נזילות בגג הוא ללא ספק חלק מתהליך בקרה חיוני אשר יקבע את שביעת הרצון של הלקוח מההרחבה בדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות