בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

גילוי נזילות בכלל ונזילות בביוב בפרט לפני רכישת דירה

Posted on 19 במאי 2013 | in נזילות בבית | by

אחת הבדיקות החשובות ביותר אותן כדאי לבצע טרם רכישת דירה היא איתור נזילות. אמצעים מתקדמים הקיימים כיום מאפשרים זיהוי מוקדם של נזילות מהגג, מהרצפה, מהתקרה או מהביוב. כל זיהוי מן הסוג הזה יכול להיות שווה חיסכון של מאות אלפי שקלים. כידוע, בתום חתימת החוזה קשה עד בלתי אפשרי לחייב את בעל הבית הקודם לשאת בעלויות תיקון. לעומת זאת, איתור מוקדם של הנזילות מאפשר התקזזות הוגנת, והעברה של ההוצאות אל הגורם האחראי.

הסיבה בגללה רבים לא מאתרים נזילות לפני רכישת דירה היא חשש מפני הרס מיותר. במילים אחרות, רוב הלקוחות אינם מודעים לכך שניתן להשתמש באמצעים תרמיים על מנת לגלות נזילות. יחד עם זאת, האמת שכיום כבר אין צורך בהרס התשתית, יצירת חורים ברצפה או הרס של הקיר על מנת לגלות פיצוץ קטן בצנרת. כל מה שצריך לעשות על מנת לבדוק את תקינות הביוב ומערכות המים הוא להפעיל מצלמה תרמית, ולקבל תוצאות בתוך דקות ספורות.

שירותים נוספים לרוכשי דירות

מלבד גילוי נזילות יכולה חברה מקצועית להציע שורה ארוכה של שירותים המיועדים לרוכשי דירות:
– בדיקות לאיתור כשלי בנייה
– זיהוי דליפות מים
– פריצת סתימות בטון במרזבים
– יישום טלאי בצינור ביוב
– בדיקת רטיבות בקיר
– איתור דליפות ממאגרים או בריכות שחייה
– אתור רטיבות מתחת לריצוף

את הפעולות של איתור נזילות בכלל ונזילות ביוב בפרט יש לבצע מוקדם ככל האפשר. לאחר סקירה כללית של הדירה חשוב להזמין אנשי מקצוע המכירים את המבנה, מחזיקים בכלים המתאימים, ומשתמשים בטכניקות אמינות על מנת לגלות ולזהות פגמים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מומלץ לבצע בדיקת נזילות באופן עצמאי. בדיקה חיצונית בלבד עשויה להסתיר בעיות כרוניות, וליצור נזקים כבר בטווח הקצר.

מעבר לכך, בדיקה מהסוג של איתור נזילות בביוב דורשת לפחות מכשיר אחד כגון:

– רדאר חודר קרקע או בטון
– מצלמות ביוב
– גלאי קול
– גלאי אלקטרומגנטי

גיליתם נזילה? כך תוכלו לטפל בה בעלות משתלמת

חברות העוסקות באיתור נזילות לא לוקחות סיכונים מיותרים. כבר עם הזמנת איש המקצוע ניתן להציב את הכלים הקיימים, ולקבל החלטה מושכלת לגבי רכישת הדירה. מצד שני, חשוב לזכור, כי לא כל גילוי של נזילה בתוך הביוב מחייב את ביטול ההסכם. ברוב המקרים ניתן לטפל בנזילה בקלות, להחזיר את המצב לקדמותו, וליהנות משנים ארוכות של תשתית תקינה. הדרך להשיג את המטרה הזו היא לדעת מה מצב התשתית הקיים, ולהחליט על טיפול בהתאם לממצאים.

העלות המשתלמת של עבודות איתור נזילות מוכיחה כי אין סיבה לוותר עליהן לפני רכישת דירה. נצלו את הכלים העומדים לרשות אנשי המקצוע, בקשו ייעוץ, ורכשו דירה בראש שקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות