בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

גלאי אש – התראה מוקדמת!

Posted on 20 במאי 2013 | in כיבוי אש | by

התראה מוקדמת יכולה לעשות את ההבדל בין אש מבוקרת וכיבוי מהיר לבין שריפה משתוללת ונזקים בלתי הפיכים. למעשה, התכונות אשר הופכות את האש לאסון הצובר תאוצה תוך מספר דקות הן אלו המאפשרות התראה מוקדמת.

להציל חיים בעזרת הגלאים

באמצעות גלאי אש ניתן לקטוע את השריפה ולהציל חיים. הנוכחות של הגלאים נדרשת בבתים פרטיים, במפעלים, במחסנים, בעסקים ובכל מקום בו עובדים אנשים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הגלאים לא צריכים להיות מוצבים במקומות בעלי סיכון גבוה, ורוב השריפות החמורות מתרחשות דווקא באתרים פחות צפויים.
התכונות של גלאי האש המתקדמים מוכיחות כי אין סיבה לוותר עליהם. לעומת אמצעי ביטחון אחרים, לגלאים יש יתרונות ייחודיים:

א. אסתטיקה – גלאים אינם תופסים מקום, לא פוגעים בעיצוב, ורוב הלקוחות כלל אינם מודעים לקיומם. אפשר לשים את המגעים בכניסה לבית או לעסק, לפזר אותם לצד משרדי העובדים, ולחבר אותם אל מערכת התראה מקצועית, וכל זה מבלי לוותר על אלמנטים אסתטיים.

ב. עלות – המחיר של גלאים אינו גבוה, והופך אטרקטיבי בהשוואה לנזקים הצפויים משריפה. מלבד חיי אדם, התראה מוקדמת מהסוג שמאפשרים גלאים שווה עשרות ומאות אלפי שקלים. בעלי עסקים וחנויות יכולים להצטייד בגלאים משוכללים, ולרשום אותם בתור הוצאה מוכרת. לעומת זאת, בבתים פרטיים או בנייני מגורים הגלאים מעלים את ערך הנכס, ולכן נחשבים השקעה לטווח הרחוק.

ג. מגוון – גלאים משוכללים נותנים מענה לצרכים רבים. ישנם גלאים רגישים במיוחד המתאימים לבתי מלון או מקומות בהם קיים סיכון גבוה לפריצת שריפות, לעומת גלאים המופעלים רק בהינתן נסיבות מסוימות בלבד. כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים לצורך תיאום רכישת גלאים מובילים ואיכותיים.

גלאים בשוק הפרטי

כיום נהוג לקחת כמובן מאליו את האפשרות לקבלת התראה מוקדמת על פרוץ שריפות. יחד עם זאת, האמת היא שגלאים החלו לחדור אל השוק הפרטי, המוסדי והעסקי רק בהינתן הטכנולוגיה המתאימה. גלאים מסורתיים דרשו בעבר אמצעים ומשאבים יקרים, אך כיום ניתן לחסוך אותם, וליהנות מיעילות מושלמת במחיר נמוך. הגלאי הוא האמצעי היחיד המאפשר גילוי של אש עוד לפני פרוץ השריפה. באמצעות התקנה של גלאי ניתן לחסוך נזקים לרכוש, להציל נפשות ולספק תחושת ביטחון לדיירים או לעובדים.

הגלאים מתאימים לכל סוגי הלקוחות ולכן משווקים יחד עם עזרים נוספים. הציוד המיועד לשמירה על בטיחות אש מסופק יחד עם שירותי תחזוקה מקצועיים, המבטיחים מלבד ההתקנה של הגלאים גם תיקון, בקרה ופיקוח. אפשר לבחון מבין סוגים פופולאריים של גלאים מתקדמים:

– גלאים פוטואלקטריים
– גלאים משולבים
– גלאי חום
– גלאי קרן
– גלאים לתעלות מיזוג אוויר
– גלאי קרן בעלי כיוון אוטומטי
– גלאי יניקה
– גלאי גז

התייעצו עם מומחים לגבי גלאי אש ושריינו לעצמכם התראה מוקדמת ככל האפשר.

נכתב באדיבות חברת קורש גילוי אש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות