בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

דלתות בלגיות למראה יפה, גדול ועמיד

Posted on 20 במרץ 2014 | in דלתות כניסה לבית, כללי | by

תחום הדלתות עבר מהפכה בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות בתחום זה ובראשם דלתות בלגיות משובחות.
דלתות בלגיות, כמו חלונות בלגים הוא מונח אשר מאפיין ייצור דלתות וחלונות מפרופיל בלגי וברזל שוויצרי. דלת בלגית איננה כל דלת, ולא כל יצרן דלתות יכול להתהדר שהוא מתקין דלתות מסוג זה, מכיוון שמדובר במשהו ספציפי ובסטנדרט מסויים שעומד מאחורי השם. הפרופיל שיש להשתמש בו הוא פרופיל בלגי – ברזל שוויצרי והוא מיובא משוויץ.
היתרונות של דלתות בלגיות הם אלו:
• מיוצר ממתכת נקייה שאינה ממוחזרת
• מיוצר מסגסוגת ברזל נקייה
• רמת הפחמן במתכת זו נמוכה והיתכנות הקורוזיה נמוכה מאד
כל אלה הופכים את הדלת הבלגית לדלת בלגית. מי שאינו עומד בסטנדרטים הללו, לא מתקין דלתות בלגיות, אלא משהו אחר לגמרי.
בנוסף לכך, יש לוודא כי תהליך הייצור כולו נעשה תוך שימוש בפרופילים מקוריים ולא אחרים.

טיפול בחלודה וצביעה

מכיוון שמדובר בפרופילים מברזל, הרי שמן הסתם יש חשיבות רבה לאי היווצרות קורוזיה (חלודה). ברזל הבא במגע עם האוויר חשוף לתהליך התחמצנות, וכדי למנוע זאת על כל הפרופילים לעבור תהליך גילוון אחרי ייצורם. על תהליך הגילוון להיעשות באמבטיות אבץ מיוחדות כדי שהאטימה תתפוס בכל הפינות ובכל החלקים הנסתרים של הפרופיל.
לאחר תהליך הגילוון, יש לצבוע את הפרופילים בצבע יסוד ראשוני, ורק מעליו יש למרוח שכבת צבע עליון. יש לציין את העובדה, כי חשוב מאד להשתמש בצבעים עמידים למזג אוויר, לרטיבות ולחום גבוה מטבע הדברים.
דלתות בלגיות מאפשרות מפתחי דלת מאד גדולים והם יכולים להכניס אור רב לתוך במבנה. הדלתות עצמן יכולות להיות מזכוכית או מחומר אחר. ניתן להתאים את הדלתות הללו למפתחים גדולים במיוחד, והן בהחלט מרהיבות במקומות אשר מהם נשקף נוף מיוחד שרוצים להכניס אותו לסלון הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות