בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

האם ניתן להשתמש ביריעות איטום נגד נמלים?

Posted on 1 באפריל 2014 | in אינסטלציה, כללי, עיצוב הבית, תשתיות לבית | by

איטום איכותי מבטיח ללא כל צל של ספק שיפור משמעותי באיכות החיים. המטרה של איטום היא למנוע חדירה של מים אל תוך הגג, הקירות או החדרים. יש מגוון עצום של טכניקות איטום אשר מתמודדות בהצלחה עם כמויות מים גדולות או קטנות אשר חודרות מבעד לחרכים ולמרווחים הצרים. כמו במקרה של הופעת נמלים, גם מים מצליחים לעבור במרווחים הדקים והצרים ביותר, ועל כן הטיפול בהם מחייב הגברה של המודעות לשיטות עבודה חדשות כאלה ואחרות.

יש להקדים ולומר כי באופן עקרוני לא רצוי להשתמש רק ביריעות איטום נגד נמלים. הרחקת נמלים דורשת הדברה מקצועית, שימוש בחומרים כימיים ולעיתים גם שינוי בהרגלים. יחד עם זאת, התקנה איכותית של יריעות איטום בהחלט יכולה למנוע שורה ארוכה של תופעות בלתי רצויות ללא כל צל של ספק.

היתרונות של איטום איכותי

אלו היתרונות של עבודות איטום אשר נעשות בצורה נכונה:

א. מניעת איבוד צורה – יריעות איטום לא מאבדות מצורתן כתוצאה מחשיפה לקרני השמש. הן נשמרות לאורך זמן ועמידות גם בפני חומרי הדברה כימיים.

ב. בידוד טוב – יריעות עוזרות ביצירת בידוד תרמי. הן מבודדות חום ומהוות שכבת הגנה עבור גגות בשטחים פתוחים, תחת לחץ מים תמידי, בחניונים ועוד.

ג. ורסטיליות רבה – יריעות איטום מתאימות לשימושים רבים. אפשר לנצל את היתרונות שלהן ברצפות של חדרים רטובים, בקירות חוץ לפני חיפוי אבן, במרפסות, על משטחי בטון ושכבה סופגת במסעות בטון.

כיצד בכל זאת תורמות היריעות נגד נמלים?

על אף האמור לעיל, יש לציין כי איטום איכותי ימנע במידה מסוימת חדירה של נמלים היות והוא סותם חרכים וסדקים. יריעות הפזורות על גג הבית או המשרד יעילות נגד נמלים, מכרסמים, תיקנים ומזיקים נוספים. כל עוד מתקינים את היריעות בצורה נכונה ובוחרים בשיטת איטום איכותית, התוצאה נשמרת לאורך שנים רבות מטבע הדברים וללא כל צורך בהוצאות נוספות כאלה ואחרות.

TAGS: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות