בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

המדריך לבחירת הוילון הנכון

Posted on 25 באוגוסט 2013 | in וילונות לבית | by

וילונות משנים לחלוטין את המראה של החלל, ולכן הם מתאימים לבתים ומשרדים. אפשר להשתמש בהם לצורך הצללה של חדרי שינה, לקשט איתם את הסלון או המטבח או לגוון בעזרתם את צבעי הקירות. כיום יש מגוון גדול של פתרונות הצללה מן הסוג הזה, ולכן כדאי להיעזר במדריך אשר עושה סדר באפשרויות.

ראשית, יש לזכור כי לכל פתרון הצללה יש תפקיד פונקציונאלי ולא רק אסתטי. בעזרתו ניתן לשחק בין אור וצל, לעזור בבידוד של הבית, ואפילו לחסוך בהוצאות חשמל על קירור וחימום. שנית, את הפתרונות החדשים ניתן לעצב בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. חברות מקצועיות מציעות ניסיון, ידע, איכות ושירות אשר יבטיחו את פתרון ההצללה המושלם לבית או לעסק.

רשימת אפשרויות לפי סוגי חדרים

אלו הנקודות החשובות אשר יעזרו לכם להחליט איזה סוג של פתרון הצללה מתאים לכל מבנה או חדר:

א. חדרי ילדים ותינוקות – הדגש בחדרים הללו הוא על הצללה מלאה, אשר תעזור לילדים לישון גם בשעות הבוקר המוקדמות. יחד עם זאת, על פתרון ההצללה להיות דינאמי ומשתנה. חשוב להקפיד על בחירת פתרון הצללה יעיל, נוח ובטיחותי. חדרי ילדים ותינוקות הם בעלי אווירה מיוחדת, ולכן גם לצבע ולדוגמא יש משמעות. בין יתר האפשרויות ישנם וילונות בשתי שכבות, מגוון גדול של בדים עבים ומבחר דוגמאות ודמויות.

ב. סלון, מטבח או חדרי שינה להורים – כאן ניתן להתרשם מפתרונות הצללה חדשים ובולטים כמו וילונות ונציאניים ורומאיים. בפתרונות הללו הדגש הוא על מראה יוקרתי ומהודר, המצטרף אל שלל האלמנטים האסתטיים בחדר. פתרונות אלו נחשבים מודרניים ונוחים לשימוש, הם מסננים היטב את קרני השמש ועמידים לאורך שנים רבות.

ג. חדרי אורחים – עבור חדרי האורחים מאוד מומלץ להשתמש בוילונות בד בעיצובים מיוחדים. חדרי האורחים הם חלק בלתי נפרד מהבית, אך כדאי לנצל את ההזדמנות ולפרוץ את גבולות העיצוב המסורתי.

ד. חדרי ישיבות – בעסקים וארגונים גדולים נהוג לבחור בבדי האפלה, וליצור הצללה מכובדת. בעזרת ההצללה הזו ניתן להשתמש בחדר על מנת להקרין מצגות, לערוך דיונים בכל שעות היום ולשמור על תחושה נוחה. בנוסף, כדאי לציין גם את האפשרות של פתרונות הצללה נגללים. הגלילה מתבצעת לכל גובה, היא מגנה על החדר מפני חדירה של קרני שמש והיא מיוצרת מבדים איכותיים.

טיפים נוספים לעיצוב עם פתרונות הצללה

יש כמובן סוגים נוספים של חדרים הדורשים התאמת וילונות. היות ומדובר על אביזר בולט מאוד בחדר, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, ולקבל את ההחלטות על בסיס מערכת שיקולים נכונה. יש צבעים נייטרליים אשר משתלבים בכל סגנונות העיצוב, לעומת פתרונות הצללה ייחודיים אשר דורשים התאמה סביבתית. כדאי להיזהר מיצירת עומס בין צבעים ודגמים, ועדיף ליצור אחידות בין פתרונות הצללה, כריות נוי, טפטים, כיסויי מיטה ורהיטים ועוד.

לסיכום, פתרונות הצללה פותחים בפנינו סל שלם של אפשרויות עיצוב. לכל חדר ומשרד יש פתרון הצללה מתאים: הדרך למצוא אותו היא להגדיר את הצרכים, לברר לגבי האפשרויות, ולקחת בחשבון את הנקודות החשובות.

המידע באדיבות http://www.sunroll.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות