בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

הפרטים הקטנים של עיצוב הבית

Posted on 11 ביולי 2013 | in עיצוב הבית | by

כאשר מחליטים לעצב את הבית, בין אם מדובר בכניסה לבית חדש, או כשמדובר בעיצוב מחדש של בית קיים, מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים. עיצוב הוא מקצוע לכל דבר, ולא לכל אחד יש את הנסיון ואת הידע כיצד לעשות זאת נכון. עיצוב מתחיל בהחלטה על קונספט מסויים שממנו יש לגזור את כל האלמנטים שישלימו את התמונה למקום מעוצב ואסתטי. רבים שואלים את עצמם לשם מה צריך בכלל מעצב, והתשובה היא שאם אתם מעוניינים בבית מעוצב, ולא באוסף של דברים שאתם אוהבים, יש צורך במעצב שידע לרדת לפרטים הקטנים ביותר על מנת להעניק לבית את המראה שאתם מעוניינים בו.

תכנון מוקדם חוסך כסף

תכנון מוקדם של עיצוב הבית חוסך כסף. ככל שתתכננו לפרטים את עיצוב הבית שלכם כך תוכלו לחסוך בכסף. תכנון לפרטים מאפשר לכם להבין בפני מה אתם עומדים מבחינה כספית עוד לפני שהוצאתם אגורה. יחד עם המעצבת עליכם לערוך רשימה של כל האלמנטים הקשורים בעיצוב הבית, ועל רשימה זו לכלול בין היתר:

  • עבודות שיפוצים נחוצות בבית
  • ריהוט חדש שיש לרכוש
  • גופי תאורה
  • שטיחים, וילונות וחפצי אמנות שונים
  • עבודות נגרות וצבע
  • פרזול

לאחר שתעלו רשימה זו על הכתב בצורה מפורטת, תוכלו לעשות תקציב מדוייק של תהליך עיצוב הבית מחדש, ובמידה והתקציב עובר את הסכום העומד לרשותכם, תוכלו להחליט מה להוריד מהרשימה ומה להשאיר, או שתוכלו להחליט על אלמנטים שונים וזולים יותר וכדומה.

פרזול ועיצוב הבית

בין המרכיבים החשובים בעיצוב ניתן למנות את כל אביזרי הפרזול שמשמשים בכל מקום בבית. אביזרים אלה הם אותם פרטים קטנים שיכולים לעשות את ההבדל בין מקום שמעוצב בסדר למקום שמעוצב נפלא. כמו שאומרת האמרה המפורסמת "אלוהים נמצא בפרטים". אביזרי פרזול מצטרפים לעיצוב הבית בכל מקום ובכל חדר, והם כוללים את כל הידיות של כל הדלתות, צירים וידיות לארונות בחדרי השינה, במסדרונות, במטבח, בסלון וכיוצא באלה. בנוסף כוללים אביזרים אלה גם את מנעולי הדלתות, מעצורים לדלתות, קולבי ווים למגבות, שרשראות וסגרי בטחון לדלתות וכיוצא באלה. לכאורה, כל אחד מכיר את הרשימה הזו של אביזרים המצויים בכל בית, אבל כשמדובר בעיצוב הבית, יש להתאים את כל אביזרי הפרזול לקו העיצוב החדש של המקום.

צורות וסגנונות שונים של פרזול

מעבר להיותם אביזרים פרקטיים שאמורים לפעול בהתאם לתפקיד שלהם, לאביזרים אלה יש נוכחות גדולה בבית, ולכן התאמתם לעיצוב הבית כה חשובה. אם אתם מתכננים בית בעיצוב כפרי וחם עם רהיטי עץ מלא ושטיחים כבדים עם וילונות תואמים, תרצו לפרזל את הבית באביזרים תואמים. ואם אתם הולכים על קו מודרני ונקי, תוכלו למצוא מוצרי פרזול שיהיו מתאימים בדיוק לקו שכזה. בגלל שפע המוצרים והאפשרויות, מומלץ לבחון מראש את ההיצע ולעשות זאת יחד עם המעצבת.

הפוסט נכתב באדיבות – עמישי חברה לפרזול

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות