בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מדוע חשוב לבצע התקנת מזגנים באופן מקצועי ולא רשלני?

Posted on 19 במאי 2013 | in התקנת מזגנים | by

התקנת מזגנים דורשת מיומנות, מקצועיות וניסיון. חשוב להתעכב על כל אחד מהצרכים הללו על מנת להבין את ההבדל בין התקנה לא מקצועית לנזקים אשר עשויים להיווצר כתוצאה מהתקנה רשלנית. בנוסף, יש להדגיש את החשיבות של הזמנת איש מקצוע עבור התקנה של מזגנים. לקוחות רבים בוחרים לחסוך בעלויות, ומנסים להתקין את המזגן בעצמם, מה שמביא לבזבוז מיותר של זמן וכסף.

מבחינת מיומנות, אין ספק לגבי הידע הטכני הנדרש לצורך התקנה של מזגן בבית, במחסן, במפעל או בעסק. לכל חלל יש מזגן המתאים לו בצורה שונה, ואפשר לזהות הבדלים רבים גם בין התשתיות. המתקין צריך להגיע אל המקום הרלוונטי, לזהות את פתחי הניקוז והיציאה של צינורות המים, לאבטח את סביבת החשמל ולהתקין מזגן על פי צרכי הלקוח. מיומנות מן הסוג הזה ניתן לרכוש רק לאחר מאות ואלפי התקנות שונות. אי אפשר לדעת מראש אילו תקלות יצוצו במהלך ההתקנה, ולכן עדיף להפקיד את המשימה בידיים של איש מקצוע.

בכל הנוגע אל מקצועיות, התקנת מזגנים נמדדת על פי מספר תכונות מרכזיות:

א. בטיחות – התקנה מקצועית תבטיח שהילדים ובני המשפחה לא יבואו במגע עם חוטי חשמל חשופים.
ב. הגינות – מתקין מזגנים צריך להיות מחויב למקצוע, להיות הגון כלפי הלקוחות, ולא להתפשר על סטנדרטים גבוהים של איכות עבודה.
ג. שירות – כיום ישנם סוגים רבים של מזגנים מתוכם הלקוחות יכולים לבחור. בעת יצירת קשר עם מתקין מזגנים חשוב לבדוק את המקצועיות שלו במתן שירות לגבי סוג המזגן הספציפי. לא כל המתקינים יודעים כיצד להתמודד עם מערכות מיזוג גדולות, מזגני אינוורטר או מזגנים מתקדמים אחרים המיובאים לארץ.
כפי שאפשר להבין, המקצועיות בתחום המיזוג באה לידי ביטוי בדרך מורכבת. המזגן הוא חלק בלתי נפרד מהשגרה של אזרחי ישראל, ולכן לא כדאי להתפשר על התקנה רשלנית.

מה הקשר בין הניסיון של המתקין לאיכות החיים שלכם?

חשוב להתקין מזגנים בצורה מקצועית מפני שכך ניתן גם ליהנות מהניסיון של נותני השירות. תכונות כמו מיומנות ומקצועיות הן פונקציה של היכרות עם התחום. מתקין מנוסה המגיע אל בית הלקוח כבר יודע להצביע על יתרונות וחסרונות של מערכות מיזוג מסוימות, מנצל היטב את המשאבים העומדים לרשותו ומונע בזבוז של מים או חשמל. המתקין המנוסה תמיד יעדיף את טובתו של הלקוח על פני טובתו האישית, משום שהוא יודע ששירות איכותי מתקבל בהערכה גדולה.

בשורה התחתונה, קיימות בעיות רבות אותן ניתן למנוע עם התקנת מזגנים מקצועית:

– חיבורי חשמל רשלניים
– ניצול לא נכון של תשתיות המים
– איטום לקוי
– נזילות פנימיות וחיצוניות
– רעשים הפוגעים בסביבה

הכירו את הבעיות הללו, הימנעו מהתקנה רשלנית ואל תקחו סיכונים מיותרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות