בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

התקנת ציוד גילוי אש בחברות

Posted on 24 בפברואר 2014 | in כיבוי אש, כללי, למשרד | by

חברה אשר מבקשת לקבל רשיון להפעלת העסק, מחוייבת בקבלת אישורים ממכבי האש אודות התקנת הציוד הדרוש על פי החוק במדינת ישראל. כל עסק במדינת ישראל מחוייב בהתקנת ציוד כיבוי וגילוי אש על פי התקנות, ויש לעשות זאת בקפידה רבה, ולוודא כי הציוד המותקן במקום, הוא אכן הציוד אשר דרוש, ובכמות הדרושה לפי סוג העסק בו מדובר, תחום הפעילות שלו וגודלו הפיזי. על מנת להתקין את הציוד באופן התקין, יש לקבל ייעוץ מחברה המתמחה בציוד כיבוי אש וציוד גילוי אש בחברות.

ציוד גילוי אש בחברות

הציוד אשר דרוש לגילוי אש בחברות מתחלק לשני סוגים עיקריים, ואלו הם:
• ציוד פאסיבי
• ציוד אקטיבי

סוגי ציוד לגילוי אש

  1. ציוד פאסיביציוד גילוי אש בחברות זה מתייחס לגלאי אש ועשן אשר מתריעים כאשר פורצת במקום דליקה או שהציוד חש בעשן. ציוד זה פועל עם חיישני עשן, והוא מצפצף ברגע שכמות העשן עולה על המותר. ניתן לחבר גלאי עשן אלה גם למוקד טלפוני שיצלצל באופן אוטומטי אצל אחראי הבטיחות אש של החברה או אצל בעלי החברה וכדומה. חיבור זה מאפשר לעקוב אחר התפתחויות חירום אלה גם בלילה כאשר אין איש במקום.
  2. ציוד אקטיבי – ציוד גילוי אש בחברות מאופיין גם במערכות המתריעות והמכבות אש. מערכת כזו היא מערכת ספרינקלרים הממוקמת בתוך אולמות החברה באופן כזה שבכל שטח ישנם מספיק ספרינקלרים כדי להתמודד עם דליקה ואש. ערכת זו מחוברת למערכת המים של המבנה ולרוב מותקנת משאבה מיוחדת על מנת לשמור על לחץ מים גבוה בצינורות בעת הכיבוי. המערכת פועלת באמצעות מתזים המופעלים על ידי כוסית מיוחדת הצמודה לכל אחד מהם.ברגע שהנוזל בכוסית מתחמם ומתפשט נשברת הכוסית ומפעילה את המתז וזה מתחיל להתיז מים לכל עבר. המערכת מפעילה צופר שמיידע את כל העובדים כי פרצה דליקה במקום וניתן לחבר אותה גם למוקד כיבוי האש האזורי.

 

בנוסף לאלה, יש לצייד כל חברה גם במטפים ובגלגלונים כאמצעי עזר נוספים לכיבוי שריפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות