בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

חימום בריכות – כך עושים זאת נכון

Posted on 20 במרץ 2014 | in בריכה לבית, כללי | by

חימום בריכות נדרש בכל בריכה ביתית או ציבורית כזו או אחרת, על מנת לאפשר לאנשים לעשות בה שימוש בכל עונות השנה. להלן כמה פתרונות מתקדמים ויעילים לחימום בריכות באמצעות השמש ותנורי גז.


חימום מים בבריכות פרטיות, כמו בבריכות ציבוריות נדרש על מנת לאפשר למתרחצים לעשות בה שימוש גם בעונות המעבר וגם בעונת החורף כאשר הבריכה מקורה. כיום ישנן שיטות חימום מים מתקדמות אשר ניתן לבחור בינהן על פי הצרכים, גודל הבריכה וכדומה.
הפתרונות המתקדמים לחימום בריכות הם אלו:
• חימום באמצעות משאבות חום
• חימום סולרי הנעזר בקולטי שמש
• חימום באמצעות תנורי גז מיוחדים
• חימום המשלב את המערכת הסולארית ואת מערכת הגז

יתרונות החימום עם קולטים וגז

חימום מים בעזרת קולטי שמש כבר מוכר לכולנו מדודי השמש אשר מצויים בכל דירה ובית. כולנו מכירים את היתרונות של דודי שמש, את החיסכון הניכר בחשמל ואת יעילותם. באופן דומה מיושמת מערכת לחימום בריכות. המערכת דומה לדוד השמש, אך יש צורך בשטח גדול יותר של קולטים אשר בדרך כלל מוצבים על גגות משופעים. מערכת הגיבוי של חימום מים בגז מחליפה את גוף החימום החשמלי אשר מצוי בדוד השמש לימים שבהם אין שמש.
למערכות אלה יכולת חימום של כמות מים מאד גדולה בזמן קצר יחסית, והן חוסכות בעלויות החימום באופן משמעותי. הדבר מאפשר שימוש בבריכה בכל עונות השנה. מערכות אלה הן מערכות ירוקות אשר מנצלות את אנרגיית השמש לצרכי החימום או גז אשר מזהם הרבה פחות מכל סוג דלק אחר. המערכת אינה שוקלת הרבה, וניתן להתקין אותה גם על גגות רעפים, והיא עמידה בלחצי מים גדולים ללא דליפות וללא פגעי מזג האוויר. החזר ההשקעה שבהתקנת המערכת נעשה תוך זמן קצר, והדבר ניכר בחשבונות החשמל והוצאות החימום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות