בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

חימום תת רצפתי

Posted on 19 במאי 2013 | in חימום תת רצפתי | by

שיטת החימום התת רצפתי הופכת להיות שיטת החימום הנפוצה ביותר בקרב דירות ובתים שעדיין נמצאים בבניה. שיטה זו תחליף ככל הנראה את שיטות החימום המסורתיות הנפוצות במבנים החדשים מאחר ויש לה יתרונות רבים. אספנו עבורכם מעט פרטי מידע אודות החימום התת רצפתי על מנת שתהיו קצת בעניינים:

מה זה חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי נכנס תחת הקטגוריה של "חימום משטחים". מדובר בשיטת חימום שהייתה פופולארית כבר בתקופתה של רומא העתיקה אשר שימשה לחימום המים בבתי המרחץ העתיקים שבעיר. בשיטה זו נעשה שימוש בצינורות מים חמים הנמצאים מתחת למרצפות, המבודדים בצידם השני בשכבת בידוד תרמית. באופן זה, החום הנוצר על ידי חימום המים מתפזר באופן שווה בחלל ובכך בעצם מחמם אותו.

איפה ומתי אפשר להתקין

מערכת חימום תת רצפתי מתאימה לדירה בעלת שטח של 150 מ"ר לפחות, והנחת היסודות שלה חייבת להתבצע בטרם מתבצעת עבודת הריצוף, כלומר, רק במהלך בניית הבית או הדירה. על כן, דירות או בתים שנמצאים בתהליך מתקדם של בנייה, אשר נעשתה בהם עבודת הריצוף, אינם יכולים ליהנות ממערכת החימום התת רצפתי. במידה ודירתכם עונה על הדרישות הבסיסיות להתקנת המערכת, דעו כי היא מתאימה כמעט לכל סוגי הריצוף הקיימים כיום כגון: בטון, קרמיקה, פרקטים וכו'.

ממה יש להיזהר

מערכת החימום התת רצפתי אשר פועלת באמצעות גופי חימום חשמליים, מפיקה קרינה אלקטרומגנטית שברמות מסוימות עלולה להזיק. לכן, יש צורך להתייעץ עם היצרן והספק של המערכת ולברר איתו האם רמת הקרינה המופקת מהמערכת הינה תקינה, והאם היא עברה בדיקה בטיחותית במכון תקנים המיועד לכך. שימו לב שמי שמספק לכם את השירות יודע לענות אל שאלות אלו ויכול להציג לכם מסמכים בכתב התומכים בתשובותיו.

יתרונות על שיטות אחרות

לחימום הבית בשיטה התת רצפתי יתרונות רבים. להלן כמה מהם:
1. מערכת חימום תת רצפתי מותקנת באופן סמוי מתחת לפני השטח ועל כן אינה תופסת מקום בחלל החדר או הדירה ואינה הורסת את הקו העיצובי הקיים בהם.
2. מערכת חימום זו בטיחותית ביותר עבור ילדים מכיוון שלא מדובר באש גלויה ואין צורך לחשוש שמא הילדים מתקרבים למקור החום.
3. הפצת החום נעשית באופן אחיד, דבר שאינו מצריך התקרבות יזומה למקור החום.
4. מדובר במערכת שקטה מאוד שאינה מפיקה רעש בעת הפעלתה.
5. מערכת חימום תת רצפתי מאפשרת לשלוט באופן נקודתי ומדויק בכל חדר בו היא מותקנת.

נכתב באדיבות חברת עלית הגז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות