בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

טיפים לשמירה על עציצים ופרחים לבית לאורך זמן

Posted on 26 באוגוסט 2013 | in עיצוב הבית | by

כל מי שמכניס אל הבית אווירה טבעית ורעננה בעזרת עציצים ופרחים שואל את עצמו, כיצד ניתן לשמור על המראה הייחודי שלהם לאורך זמן. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד יש צורך בהוצאות כלכליות מאסיביות על מנת להשיג את המטרה. עציצים לבית דורשים מלבד אהבה ותשומת לב גם הקפדה על מספר כללים פשוטים שאפשר לאמץ באופן מיידי.

הכללים שכדאי לאמץ

אלו הדברים שמאוד מומלץ לעשות מיד עם הכנסת עציצים אל תוך הבית, המרפסת, הגינה, החצר או אדן החלון:

–          פרחים צריך לשמור בתוך אגרטל עם מים קרים. אין להסתפק באגרטל צר או קצר מדי, וגם לא באגרטל ארוך אשר יכסה את הפרח עד הקצה. המים חייבים להיות נקיים, וכדאי להקפיד על הטמפרטורה שלהם על מנת להכיל את הפרח בצורה נכונה.

–          המיקום של האגרטל חשוב לא פחות מהמים בתוכו. יש להעמיד את האגרטל במקום מוגן מרוח, למנוע חשיפה ישירה אל מקורות אוורור, ולהרחיק אותו מהישג ידם של ילדים או חיות מחמד.

–          החלפת מים מתבצעת מדי יום. עציצים דורשים השקיה יומית וכך גם פרחים הנמצאים בתוך אגרטל. יחד עם זאת, מומלץ להוסיף למים כפית כלור או אקונומיקה, וכך לשמור עליהם טריים ונקיים.

–          גיזום של גבעולים מתבצע בזווית של 45 מעלות בלבד. עציצים לבית או פרחים באגרטל הם לא משחק. בעת החלפה של המים באגרטל רצוי לגזום את הגבעול באלכסון בלבד. זווית של 45 מעלות תספיק על מנת לעזור לו לספוג את האנרגיה שהוא צריך.

הפעולות שאסור לעשות

הקטגוריה של כללי "אל תעשה" חשובה לא פחות מאשר הכללים שמומלץ לבצע. גם כאן ניתן למצוא התייחסות כללית אל עציצים לבית, כמו גם אל פרחים, עצים, ערוגות או תבלינים:

–          פרחים ועציצים לבית לא צריכים לעמוד מול השמש. זו הטעות הנפוצה ביותר בקרב מגדלי עציצים ופרחים. חשיפת יתר לשמש תשרוף את הפרח, ותגרום לו לנבול. פרחים ועצים אמנם סופגים מהשמש את האנרגיה שלהם, אך אין צורך בחשיפה ישירה על מנת להשיג את המטרה.

–          אין להשקות את העציץ או הפרח מדי יום. עצים לבית יכולים להסתפק בהשקיה פעם בשבוע בלבד, או פעמיים בשבוע במהלך הקיץ. פרחים לא צריך להשקות אלא רק להקפיד על נוכחות המים באגרטל.

–          אין לבצע דישון מואץ. דשן מכיל כימיקלים אשר עשויים בקונסטלציה מסוימת לפגוע ביכולת של העציץ להתפתח ולחיות. אדמת עציצים יש לדשן אחת לחודש בלבד, תוך שימוש בחומרים איכותיים ולאחר התייעצות עם אנשי מקצוע.

לסיכום, כל הכללים המופיעים לעיל יכולים לעזור גם לחסרי ניסיון לגדל פרחים ועציצים לבית. הדרך לעשות זאת היא להתאזר בסבלנות, ללמוד מטעויות, ולקרוא מידע איכותי מגורמים מנוסים.

TAGS: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות