בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כיצד בוחרים דשא סינטטי לגינה?

Posted on 13 באפריל 2014 | in עיצוב הבית, ציוד לגינה | by

אין ספק כי דשא סינטטי טומן בתוכו לא מעט יתרונות. הוא לא דורש מאתנו תחזוקה, הוא לא דורש מאתנו השקיה, הוא נראה כמו דשא אמיתי לחלוטין, והוא מהווה תחליף איכותי מאד. עם זאת, חשוב מאד לדעת שכמו כל מוצר, הדשא הסינטטי כמובן איננו אחיד ברמתו. ניתן למצוא משטחים של דשא סינטטי שנחשבים זולים ויש שנחשבים לאיכותיים יותר. אם כך, איך אתם תוכלו לבחור את הדשא הסינטטי שמתאים לכם?

כל מה שכדאי לבדוק

  • צפיפות – הדבר הראשון שבודקים, הוא את כמות הצפיפות של החיבורים דשא הסינטטי. ככל שהצפיפות היא גבוהה יותר, כך זה סימן לכך שהמשטח הוא עמיד ואיכותי יותר, ויש פחות סיכוי לכך שחלקים של דשא ייתלשו או ינשרו. כמובן שככל שהצפיפות גבוהה והאיכות טובה יותר – גם המחיר עולה בהתאם.
  • מגע – כדאי תמיד גם לשים לב למגע של הדשא הסינטטי. לרוב אין בעיה ממש להרגיש אותו עם הידיים ולראות האם הוא נעים. זכרו שיש דשא סינטטי שיכול להיות עוקצני אם דורכים עליו ברגליים חשופות, בוודאי בחודשי הקיץ, ויש להתחשב בכך כשבוחרים את סוג הדשא.
  • עמידות בפני קרני השמש – מאחר שהדשא הסינטטי חשוף מאד לקרני השמש, יש לשים לב איזו מידה של עמידות יש לו. העמידות נמדדת ב UV, וככל שהיא גבוהה יותר – כך הדשא יהיה עמיד יותר בפני קרני השמש, לא ייהרס, לא יינזק ולא ישנה את צורתו ואף לא יצבור חום. הדבר כמובן מאפשר לכם ליהנות מדשא איכותי יותר.
  • התקנת הדשא – כשבוחרים את הדשא הסינטטי, כדאי גם לשים לב לצרת ההתקנה שלו, ובעיקר לחומרים שבהם יש לעשות שימוש כדי ליצור משטח נוח יותר עבורו – יש אפשרות לעשות שימוש בחול ים, סומסום מיוחד או חול סילקט.

להתכונן לקראת הרכישה

הדבר שחשוב לזכור תמיד, הוא שדשא סינטטי לא בוחרים מתוך גחמה. אם מקדישים את הזמן המתאים לבחירת סוג הדשא שמתאים לכם ולתקציב שלכם – אתם תוכלו באמת לקבל את התמורה המלאה והטובה ביותר למחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות