בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כיצד בונים בריכות שחיה ביתיות

Posted on 24 באפריל 2013 | in בריכה לבית | by

אם עד לפני כמה שנים היתה חווית השחיה בבריכת שחיה פרטית מנת חלקם של אנשים אמידים בלבד, הרי שכיום בריכות שחיה הן מנת חלקם של רבים. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה, שיותר ויותר משפחות המתגוררות בבתים צמודי קרקע בונות בריכות שחיה בחצר ביתן, והדבר נובע מהמחירים הנוחים לבניית בריכות שחיה, מהחומרים החזקים והזולים לבניית הבריכות, ומהרצון לשוות לחצר הבית ערך מוסף, גם פרקטי וגם עיצובי. אין ספק שבריכת שחיה בבית היא גם אלמנט פרקטי, שבו אתם, ילדיכם ואורחיכם יכולים לעשות בו שימוש להנאה, והוא גם אלמנט עיצובי שעושה רושם רב, ומעניק אסתטיקה מיוחדת לכל גינה ביתית.

בניית בריכות שחיה ביתיות

בניית בריכות שחיה ביתיות לא חייבת להיות דבר יקר בהכרח. כפי שנאמר, חומרי הגלם כיום זולים, ואין צורך להיות מיליונר כדי לבנות בריכת שחיה בחצר. כדי לעשות זאת נכון, יש לתכנן את בניית הבריכה בצורה מדוקדקת, על מנת לחסוך בעלויות, וכדי לחסוך בעלויות עתידיות של תחזוקת הבריכה באופן שוטף.

תהליך התכנון והבנייה מתחיל במידות הבריכה הרצויות לכם. לשם כך יש למדוד את גודל החצר, ולהחליט על המידה הנכונה. במידה והחצר קטנה יש לתכנן את הבריכה באופן כזה, שלא "תסתום" את הגינה כולה, ושתאפשר הכנסת אלמנטים נוספים כמו צמחייה, שביל גישה, מרפסת מנוחה והתרגעות וכדומה. בנוסף יש לבדוק את הקרקע עצמה לצורכי חפירת הבור להצבת הבריכה, ולוודא כי במקום לא עוברים צינורות אינסטלציה, חשמל, גז או כל אלמנט אחר, העלול להיפגע בתהליך הבנייה. במידה ויש אלמנטים כאלה יש להעבירם למקום אחר, ואת זה יש לבצע לפני תחילת הבנייה של הבריכה.

מהלך העבודה

לאחר המדידות וההחלטה על גודל הבריכה הרצויה יש כמה שלבים בתהליך הבנייה:

  • ביסוס המקום וחפירה
  • ייצור הבריכה על פי המידה הרצוייה
  • הספקת כל האביזרים הנלווים הנחוצים להפעלת הבריכה
  • הבאת הבריכה והעמדתה בשטח עצמו
  • ציפוי ואיטום הבריכה
  • גימור מסביב לבריכה

בריכות שחיה בגדלים וחומרים שונים

כאשר מדובר בבריכות שחיה שמיוצרות מראש, ניתן לבחור בגדלים הנעים עד בריכה של 12 מטר ובעומק של 0 ועד 180 ס"מ. עובי דפנות הבריכה הוא 9 מ"מ. את בריכת השחיה ניתן להזמין עם מדרגות פינתיות או מדרגות ברוחב הבריכה, ובצבע על פי בקשת הלקוח.

שתי הצורות הנפוצות לבניית בריכות שחיה שקועות הן על ידי יציקת בטון או הכנת בריכה מפיברגלס ושיקועה באדמה. פיברגלס הוא החומר הזול ביותר, ולמרות זאת הוא חזק במיוחד, ואינו נסדק או נשבר כתוצאה מלחץ המים. יציקת בטון יקרה בהרבה, ומצריכה ציפוי הבריכה מבפנים, והתחזוקה שלה יותר יקרה. היתרון של בריכת בטון הוא עמידותה לשנים רבות וההצמדות שלה לקרקע. הבחירה בין השתיים היא בדך כלל בחירה מתוך שיקולי תקציב.

המאמר נכתב באדיבות – א.נ. הנדסת פיברגלס בע"מ

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות