בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כיצד לשמור על בריכה נקייה ויפה?

Posted on 24 באפריל 2013 | in בריכה לבית | by

בנית בריכות שחייה בבית הפכו לטרנד מוביל כיום בתכנון גינות וחצרות של בתים צמודי קרקע. בשוק יש כיום בריכות מסוגים שונים, והעלויות שלהן משתנות מסוג לסוג. ניתן לבנות בריכה בחצר בעלויות נמוכות כאשר משתמשים בפיברגלס מיוחד לייצור הבריכה. בריכות פיברגלס הן בריכות משוקעות או עומדות, וניתן למצוא אותן בגדלים משתנים של עד 12 מטר אורך ו – 1.80 עומק. שיקוע הבריכה בחצר הבית, כמו בניית בריכת בטון שהיא יקרה יותר, מצריך חפירת בור במקום הרצוי והידוק הבריכה לאדמה.

כדי ליהנות מבריכה בבית, יש לתכנן אותה נכון גם מבחינת הגודל וגם מבחינת העלות. לא מומלץ לבנות בריכה שתופסת את כל שטח החצר או את רובו, אלא להשאיר מקום למרפסת ולשוליים רחבים מספיק מסביב. לאחר הבנייה וההתקנה של הבריכה תוכלו ליהנות משחייה, רחצה ומשחקי מים עם הילדים או עם האורחים שלכם באופן פרטי לחלוטין. אחד הדברים החשובים באחזקה שוטפת של בריכה הוא התחזוקה והניקוי שלה.

אחזקה וניקוי של בריכות שחייה

לאחר סיום בניית הבריכה יש להתקין משאבת מים ופילטרים לניקוי המים בצד הבריכה. במכשירים אלה יש לטפל אחת לתקופה מסוימת, כדי להבטיח את פעולתם הרציפה. יש צורך בניקוי או החלפת הפילטרים, כדי לדאוג למים נקיים כל הזמן.

  • ניקוי בריכות הוא עניין יום יומי ותקופתי. ביום יום יש לנקות את הבריכה מעלים ושאר מיני לכלוך, העלולים לצוף או לשקוע במי הבריכה. לשם כך יש להצטייד ברשת המותקנת על מוט ארוך במיוחד עם ידית טלסקופית, שתאפשר הגעה גם למרכז הבריכה. הפילטרים שצמודים לבריכה מסננים את המים, ומאפשרים מים נקיים מבפנים, ויש המוסיפים לבריכה כמות מסויימת של כלור למניעת מחלות שונות.
  • ניקוי בריכה תקופתי מצריך הוצאת המים מן הבריכה וניקיון יסודי של דפנות וריצפת הבריכה באמצעות מכשיר מיוחד. בדרך כלל הדבר נעשה על ידי חברה מיוחדת לניקוי בריכות, שמגיעה אחת לשנה כדי לעשות ניקיון יסודי זה.
  • אפשרות נוספת לניקוי פנים הבריכה הוא באמצעות רובוט ניקיון מיוחד המוכנס לתוך הבריכה. רובוט זה משוטט על פני ריצפת הבריכה ומנקה אותה בעודה מלאה במים. פעולתו פשוטה וקל להפעילו.

דברים נוספים שיש לעשות כדי לשמור על בריכה נקייה ויפה

בנוסף לפעולות הנחוצות כדי לשמור על בריכות שחייה נקיות יש לעשות בדיקה תקופתית לבריכה ולוודא שאין סדקים במעטפת הבריכה. במידה ומתגלים סדקים כאלה יש לקרוא למומחה לאטימת בריכות שחייה ולתקן את הדבר לפני שהסדק יהפוך את הבריכה שלכם לבריכה ללא מים. סדקים יש לבדוק גם בבריכות פיברגלס וגם בבריכות בטון ויש לעשות זאת אחת לשנה לפחות.

רכישת בריכה לבית יכולה לגרום להנאה גדולה לכל בני המשפחה וחבריכם. כדי לשמור על הבריכה לאורך ימים מומלץ לעשות את הפעולות הללו באופן סדיר ממש כמו שמטפלים ברכב פרטי.

המאמר נכתב באדיבות – א.נ. הנדסת פיברגלס בריכות שחייה

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות