בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כיצד ניתן לייעל את מעבר הדירה?

Posted on 26 באוגוסט 2013 | in אחסון תכולת בית | by

כל מי שנמצא בעיצומו של מעבר דירה צריך לשאול את עצמו כיצד ניתן לייעל את התהליך. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד יש צורך בהוצאות כספיות אדירות על מנת ליהנות ממעבר דירה מהיר ויעיל. לעתים ניתן להיעזר בניסיון של בעלי מקצוע, להשתמש בהמלצות של חברים או בני משפחה או פשוט לקרוא טיפים ולאמץ אותם.

מעבר דירה דורש הכנות מקדימות. מי שמתבקש לעבור דירה בפעם הראשונה בחייו יכול להיות מופתע מהיקף הסידורים, הבירוקרטיה והזמן הדרוש לצורך תהליך מן הסוג הזה. המעבר פוגע בשגרה, ועשוי להסב גם נזקים כלכליים. לעומת זאת, היערכות מקדימה ומחשבה על כל הפרטים תמנע את עוגמת הנפש, ותהפוך את המעבר לחוויה מוצלחת.

לגזור ולשמור: הטיפים שיקלו עליכם בעת המעבר

להלן מספר טיפים אשר יכולים לייעל את מעבר הדירה שלכם בצורה משמעותית:

א. ארגזים – אי אפשר לעבור דירה בלי ארגזים. חשוב למצוא ארגזים איכותיים או במידת הצורך אפילו לרכוש אותם. זו היא הוצאה משתלמת בטווח הקצר והארוך, אשר מונעת המון תסכול ועצבים. בערים גדולות מופעלות "קרטוניות" אשר בהן ניתן למצוא ארגזים בגדלים שונים. פנו שבוע או יותר לפני המעבר, חפשו אחר ארגזים וקרטונים, ורכזו אותם בבית בהתאם להיקף הציוד.

ב. מוצרי חשמל, כבלים, חוטים וחיבורים – בעת הכנת הדירה למעבר נתקלים לעיתים קרובות בהמון מוצרי חשמל וחיבורים. יש לאסוף את כל מוצרי החשמל הללו, להכניס אותם אל שקיות ולגלגל אותם בצורה מסודרת. הדבר הגרוע ביותר הוא לדחות את הסדר בתוך שלל הכבלים אל אחרי מעבר הדירה. נצלו את הימים של האריזה על מנת להבין איזה כבל שייך לאיזה מוצר, ארזו אותם יחד והבטיחו לעצמכם חיים קלים.

ג. הובלה – יש ליצור קשר עם חברת הובלות אמינה, להיפגש ולקבל הצעת מחיר מסודרת. חשוב מאוד להיות מתואמים עם המובילים לגבי פרטים כמו שעת ההובלה, מחיר ההובלה, מספר הארגזים, מספר המובילים, מקום החניה, מקום הפריקה וכדומה. במידה ואתם מבקשים להעביר ציוד כבד במיוחד כמו ספות, פסנתרים או מקררים, עדכנו את המובילים, ואל תשאירו מקום לטעויות.

ד. אריזה – כדאי להתחיל עם האריזה כמה שיותר מוקדם. במידה ואתם עוברים דירה בקיץ, התחילו עם אריזת בגדי החורף ולהיפך. את הדברים החשובים תשמרו לסוף, ובכל מקרה הקפידו על ארגז אחד פתוח אשר ייארז ברגע האחרון.

ה. יעד – ודאו כי הדירה אליה אתם עוברים נקייה, מפונה ומסודרת. הזמינו שירותי ניקיון והדברה או בצעו זאת בעצמכם.

ו. העברה מוקדמת – ארגזים וציוד לא חיוני ניתן להעביר עוד לפני ההובלה הרשמית. אפשר להיעזר בחברים, ברכב הפרטי או בבני המשפחה, וכך לסיים עם הדברים הקטנים. העברה מוקדמת תחסוך עבורכם בהוצאות ההובלה, ותאפשר לכם לסדר את הבית החדש עוד לפני שנכנסתם אליו.

לסיכום, קל יותר לבצע מעבר דירה במידה ולוקחים בחשבון את דרכי הייעול. בצעו את ההכנות המקדימות, השקיעו מחשבה, ופנו מספר ימים לפחות על מנת לעבור דירה ללא תקלות מיותרות.

המאמר נכתב באדיבות: הובלות סטולרמן – מובילים בכל רחבי הארץ

TAGS: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות