בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כיצד נשפץ חלונות ישנים בבית?

Posted on 10 ביולי 2013 | in כללי | by

שיפוץ חלונות בבית ישן

חלונות הם חלק חיוני ביותר בכל בית, והם שמאפשרים חדירות של אור ואוויר לבית. לחלונות גם תפקיד קריטי באיטום הבית, ולכן יש ביכולתם להשפיע בצורה דרמטית על איכות החיים של הדיירים במקום. בניית חלונות מושפעת במידה רבה ממגמות הבנייה ומאופנות שונות, ולכן בשיפוץ של בית ישן חשוב ביותר לתת את הדעת לחלונות.

 שיפוץ חלונות ישנים

חלונות בבתים ישנים אל מול חלונות בבתים חדשים

בתחילת דרכה של מדינת ישראל, מגמות הבנייה הושפעו במידה רבה משיטות הבנייה המקובלות באירופה, ונועדו להגן על הבתים מפני קור. עם הזמן, התברר ששיטה זו אינה מתאימה לישראל, שבה מרבית חודשי השנה צריך להתמודד דווקא עם חום ולא עם קור. מגמות אלו השפיעו בצורה דרמטית על מראה החלונות. בבתים הישנים החלונות היו קטנים, ואילו בבתים החדשים הם החלו לתפוס מקום מרכזי ביותר.

תמורה חשובה נוספת שהתרחשה בענף ייצור החלונות הינה המעבר מחלונות עץ לחלונות אלומיניום. חלונות האלומיניום החדשים אפשרו איטום יעיל ביותר, מה שאפשר להגדיל את החלונות מבלי לחשוש מפני בעיות רטיבות. נראה כי בבתים שנבנו בשנים האחרונות השימוש בזכוכית רק הלך והתרחב, וחלונות גדולים הם בהחלט סממן בולט של הבנייה המודרנית.

כיצד תהפכו את הבית הישן שלכם לחדש ומודרני?

אם קניתם בית ישן ואתם רוצים להתאימו למגמות העיצוב המודרניות, תשימו את הדגש הראוי לחלונות. הרחבה והוספה של חלונות תעזור לבית לקבל מראה חדיש ומודרני יותר, ומעבר לזאת, הוספה של פתחים לבית תאפשר אוורור טוב יותר. בנוסף, האור יחדור לבית בקלות רבה יותר, וכך תוכלו לחסוך בחשבון החשמל כי לא תצטרכו להדליק אור במהלך היום.

אילו אנשי מקצוע דרושים לכם?

אם החלטתם להגדיל את החלונות בבית, אתם זקוקים לאנשי מקצוע שיבצעו עבורכם ניסור בטון, כך שייווצר פתח עבור החלון החדש שלכם. בשלב הבא תזדקקו לחברת אלומיניום שתעצב, תייצר ותתקין את החלון המועדף מבינתכם.

השלב הראשון הוא בעיקרו טכני, ואילו השלב השני הוא לא פחות מאומנות. בראש ובראשונה חשוב שתכירו שעולם החלונות מלא וגדוש, וניתן למצוא חלונות במגוון צורות וגדלים. חשוב לשקוד על עיצוב החלון, כאשר יש לקחת בחשבון הן את השימוש היומיומי והן את עניין התחזוקה. במילים אחרות, החלון צריך להיות נוח לפתיחה וקל לניקוי.

חשוב גם להתאימו לטעם האישי שלכם – ניתן לבחור בחלונות המורכבים מפרופילים רבים, או כאלו שבהם המקום של הפרופילים מצומצם למינימום האפשרי. ניתן לשחק גם עם הצבע של הזכוכית.

ייצור והרכבה של חלונות חשובים ביותר ויש להם השפעה מכרעת על המראה של החלון הסופי. ייצור מוקפד בגימור גבוה יבוא לידי ביטוי בצורה של חלון יפה ומדויק. לעומת זאת, כל פגם, ולו הקטן ביותר, ייראה לעין ללא בעיה. הרכבה נכונה תאפשר שימוש יעיל ונוח בחלון, תמנע בעיות באיטום ותחסום היטב את מי הגשמים. התקנה מקצועית של חלונות תעשה חסד גם עם מראה החלון.
חברת אלומיניום אלי מתמחה בייצור ובהתקנה של חלונות איכותיים בכל הגדלים ומכל הצורות. אנו נעזור לכם להעניק לבית שלכם מראה מודרני ומושקע, כזה שאליו אתם שואפים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות