בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כך תבחרו את דוד השמש המתאים למשפחה שלכם

Posted on 14 באפריל 2013 | in דוד שמש לבית | by

כמעט כל בתי האב בישראל מחויבים בהתקנת דודי שמש, וזאת במטרה לחסוך באנרגיה, לייעל את תשתיות החימום, ולשפר את השירות לאזרחים. יחד עם זאת, לעיתים קרובות יש צורך בהחלפה של דוד השמש עקב בלאי או תחזוקה לקויה.

לקוחות, המעוניינים לרכוש דוד שמש, חייבים לקחת בחשבון שיקולים חשובים, אשר המטרה שלהם היא בחירת דוד משתלם, בעל נפח המתאים לגודל המשפחה ואופן השימוש שלה.

חישוב נפח של דוד שמש על פי צריכה

הנפח הסטנדרטי של דוד שמש עומד על 60-80 ליטרים, והוא מתאים לצריכה אישית של אדם בודד. לעומת זאת, דוד בנפח של 120 ליטרים מיועד למשפחה עד 4 נפשות, ודוד בנפח של 150-170 ליטר עשוי לשמש כהלכה משפחות של 7 נפשות. בבתי מלון ובתי הארחה ניתן למצוא דודי שמש בנפח של למעלה מ-200 ליטרים, כאשר מבחינה משפחתית מדובר על מענה לצרכים של מעל 7 נפשות.

הנפח של הדוד משפיע בצורה ישירה על מחירו. ההבדלים בין דוד 80 ליטר, 120 ליטר או 150 ליטר אינם גדולים, לעומת דוד 200 ליטר ומעלה, שמחירו גבוה משמעותית. אדם ממוצע צורך ביום בערך 30-40 ליטרים של מים חמים. על פי החישוב הזה, משפחה של 5 נפשות זקוקה לדוד של 150 ליטר לפחות. בני זוג יכולים להסתפק בדוד של 80 ליטרים, אך כדאי לחשוב על הטווח הרחוק, ולהצטייד בדוד שיתאים גם לילדים.

צורת הפעולה של הדוד ואופן ההתקנה הרצוי

חשוב לבחור בדוד שמש המתאים למשפחה, על מנת לוודא חיסכון באנרגיה. בכל דוד ישנו גוף חימום, שמחובר למערכת החשמל הביתית, אשר מספקת את האנרגיה הדרושה לחימום בימי החורף. בישראל אמנם ישנו קיץ ארוך, אך לא תמיד הקולטים של הדוד מספיקים, על מנת לשרת את כל בני המשפחה. בנוסף, בתוך דודי השמש ישנו מאיץ חום, המעודד את החימום. קיימת גם מערכת סינון אבנית לצורך שמירה על מים טהורים ונקיים.

התקנה מקצועית של דודי שמש תאפשר לכם ליהנות ממנו לאורך שנים רבות. בעת הבחירה בין דודי שמש, כדאי להקפיד על תווי תקן, ולבדוק שהוא מוצב במקום האופטימאלי – על הגג או בחדר דודים משותף. דוד משתלם הוא כזה שנותן מענה לצרכים בסיסיים, אך מסוגל לעמוד גם בדרישות בלתי צפויות. משפחות עם תינוקות וילדים קטנים, לדוגמא, לא תמיד מנהלות סדר יום קבוע. המטרה ברכישת דוד היא להבטיח מים חמים בכל ימי השנה, במהירות גדולה ככל האפשר, ותוך שימוש בצריכת חשמל מינימאלית.

ככל שתאספו יותר ידע על דודי שמש, כך יוקל עליכם בשעת הבחירה. קראו את המידע המופיע באתרים המקצועיים, בצעו את החישוב הנדרש לגבי נפח הדוד, והקפידו על יצירת קשר עם בעלי מקצוע מנוסים.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות