בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כל מה שצריך לדעת על סוככים

Posted on 26 באוגוסט 2013 | in פרגולות לבית | by

סוכך הוא פיתרון הצללה יעיל עבור חצרות, מרפסות, גגות, כניסות לבתים ועסקים, בתי מלון, מסעדות, בתי קפה ועוד. המטרה של פתרון מן הסוג הזה היא לספק הצללה אופטימאלית מבלי לפגוע בחזות האסתטית. יש מספר יתרונות לפתרונות הצללה החדשים אותם כדאי להכיר:

א. עמידות – פתרון הצללה מודרני עמיד בפני פגעי מזג האוויר. הוא משרת את הלקוח בחורף ומונע חדירה של מים, מגן מפני קרני השמש הלוהטות בקיץ, ועוזר בהצללת ציוד לכל אורך השנה. פתרון הצללה אשר מיוצר בישראל על ידי החברות המובילות מתאים במיוחד למזג האוויר הים תיכוני. הוא יכול להחזיק מעמד לאורך שנים, ולא דורש תחזוקה מיוחדת.

ב. נוחות – סוככים משדרגים את הערך של הבית או העסק. הם משפרים את איכות החיים באופן מיידי, מתאימים לכל סוגי הדירות והבתים, וניתן למצוא אותם בערי הצפון, המרכז והדרום. לקוחות אשר התקינו פתרון הצללה מספרים על תחושת נוחות המלווה אותם משעות הבוקר המוקדמות, דרך הצהריים החמים ועד הערב הנעים.

ג. מגוון – יש סוגים רבים של פתרונות הצללה מתוכם ניתן לבחור. לצד מרקיזה, זרועות או פתרונות קבועים קיימים גם סוככים חשמליים. לכל סוג של פתרון הצללה יש יתרונות אחרים, ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי המוצר האידיאלי. בנוסף, כדאי לציין את המגוון הגדול של בדים, צבעים וסגנונות העיצוב. בעזרת פתרונות ההצללה ניתן להשיג מראה טוטאלי של הבית או העסק.

איך בוחרים את פתרון ההצללה המתאים?

מומלץ להתקין פתרונות הצללה בכל שיפוץ של בית קיים, או לקראת מעבר לבית חדש. רוב הלקוחות משתמשים בפתרונות ההצללה עבור המרפסת או החצר, אך יש מקרים בהם ניתן להתאים אותם גם אל הגג, פתחי החלונות או הכניסה הראשית. על מנת לבחור בין סוגי הסוככים יש לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

–          חומר הייצור

–          חומר הכיסוי

–          עיצוב אסתטי

–          אופי ההתקנה

–          מנגנון הפתיחה והסגירה (במידת הצורך)

לאחר בדיקת הנקודות הללו ניתן להשתמש במספר הנחות אשר יעזרו בבחירת פיתרון ההצללה המושלם. ראשית, זכרו כי מרקיזה מתקפלת או פתרון קבוע מתאימים בעיקר לבתים פרטיים, הצללה לחלונות, בתי קפה, בתים משותפים או חניות. לעומת זאת, סוככי זרועות מיובאים עם מנגנון חשמלי מתאימים למרפסות של עסקים או לבתים פרטיים עם מרפסת ישיבה ואוכל. לצד שתי האפשרויות הללו קיימות גם פרגולות עץ המתאימות למרפסות גן ודירות גן, או פרגולות אלומיניום פתוחות או סגורות אשר בעיקר מספקות הגנה לרהיטים בחצר.

לסיכום, פתרונות הצללה הם חלק בלתי נפרד מרשימת הדרישות של בתים בישראל. במדינה חמה כמו שלנו פתרון כזה יכול לשדרג משמעותית את איכות החיים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, ולברר לגבי סוגי הפתרונות השונים, לבצע את ההתקנה בהתאם לדרישות, וליהנות משנים רבות של צל.

TAGS: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות