בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

כל מה שרצית לדעת על חקירות כלכליות

Posted on 9 במרץ 2014 | in למשרד | by

החלטתם להכניס לעסק שלכם שותף? חושדים באי נאמנות מצדו וגניבת כספים? חקירות כלכליות הן הפתרון, והן יכולות לשמש אתכם גם במקרים נוספים, לרבות בעת הליך גירושין. הנה כל מה שרציתם לדעת בנושא.

אם אתם חושדים שהשותף העסקי שלכם גונב מכם כסף, אתם צריכים מומחים מתחום חקירות כלכליות שיבצעו את בדיקות הרקע והמעקבים הנחוצים כדי לגלות את האמת. החקירות האלה יכולות לתת לכם הרבה שקט נפשי, בידיעה שהאמת בסופו של דבר תצא לאור, וכאשר יש בידיכם את הראיות לביצוע המעשים הפליליים, השותף שגנב לכם יועמד לדין בבית המשפט.

חקירות כלכליות הן חקירות מסוג פלילי שמתבצעות נגד אדם, עסק או חברה, כאשר עולה חשד לביצוע עבירה כלכלית כלשהי. מלבד גניבת כספים, עבירות כלכליות נוגעות גם לעבירות ניירות ערך, שוחד, העלמות מס, מרמה והונאה, הלבנת הון ועוד. הן יכולות להתרחש בהיקף מצומצם, באופן שלא מעורר חשד עד שכבר נכנסים עמוק לתוך הבוץ. עם זאת, מעולם לא מאוחר מדי לעשות את החקירה הכלכלית ולפתור את הבעיה, גם אם לא את ההשלכות העקיפות שנוצרו בעקבות העבירות.

מתי כדאי לפתוח בחקירה כלכלית?

לפני שמתחילים לעשות חקירות כלכליות גליות, צריך לחקור באופן סמוי את כל מי שחשוד בעבירה המיוחסת לו. החקירות הסמויות כוללות מעקבים, האזנות סתר והרבה פעמים גם הוצאת צווים לחשבונות בנק על מנת שאפשר יהיה לאסוף את כל הראיות הרלוונטיות כנגד החשוד, וזאת מבלי שידע שמתנהלת נגדו החקירה.

אחרי שאוספים את הראיות הנחוצות במהלך החקירות הסמויות, אז הופכים אותן לחקירות גלויות, ופונים אל כל מי שחשוד כי יש לו חלק בעבירות ולכל מי שקרוב אליו. הכל מתבצע באופן מיידי וללא דיחוי, על מנת למנוע תיאום גרסאות שקריות בין כל הנחקרים. כמובן שכל החשודים שנחקרים זכאים לייצוג והגנה משפטית.

שירות של עורכי דין בתהליך חקירות כלכליות

כיום, בתי משפט נוטים להיות נוקשים מאוד ולהחמיר עם כל מי שנאשם בביצוע של עבירות כלכליות כדוגמת הלבנת הון, עבירות מס, הרצת מניות, שוחד וכדומה. היות וכך, נאשמים וחשודים לוקחים עורכי דין שייצגו אותם בהליך המשפטי. ולכן, לא תמיד מי שהונה אתכם יקבל את העונש שמגיע לו, והעונש יכול להיות מופחת מכפי שציפיתם.

למרות זאת, אין תחליף לחקירות המבוצעות על ידי חוקרים כלכליים מקצועיים ומנוסים, בכדי לחשוף את האמת ולמנוע נזקים נוספים בהמשך הדרך. בין אם הנאשמים יקבלו את העונש המרבי ובין אם לא, כל זה כבר לא בידיים של החוקרים; כל מה שהם יכולים לעשות זה לבצע את החקירה הסמויה והגלויה על הצד הטוב ביותר, לאסוך את הראיות ולעזור לכם להביא את החשודים לבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות