בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מדריך לבעל הבית: פתרונות חסכוניים לשדרוג דירה במהלך שינוי דיירים

Posted on 7 בנובמבר 2016 | in כללי | by

אם רכשתם לאחרונה דירה חדשה מקבלן, אחד השלבים החשובים שתעברו הוא מתן אפשרות לבצע שינויים החורגיםממפרט הקבלן המקורי. בעלי דירות רשאים לשנות את המפרט הקיים ולהרחיב חדר אחד על חשבון חדר אחר, לבטל חדר אמבט מסוים על חשבון הגדלת השטח של אחר או לשדרג את הפריטים השונים המופיעים במפרט המקורי.

השינויים במפרט הקיים ישפיעו על מראה הדירה, על האווירה שהיא תשרה ואף על שוויה של הדירה. שדרוג אלמנטים כמו סוג הריצוף, חיפוי הקירות או הדרך בה הדירה מחולקת עשוי להוסיף אחוזים ניכרים לשוויה וגם להפוך אותה לאטרקטיבית יותר עבור שוכרים פוטנציאליים,אם מדובר בדירה המיועדת להשקעה עם גמר בנייתה או בעתיד. לעיתים, שינויים קלים במפרט שאינם מצריכים תוספת משמעותית במחיר יכולים לשנות כליל את מראה הדירה. אז אילו פתרונות לא יקרעו את הכיס וישדרגו את הדירה?

חיפוי יוקרתי לקירות המקלחת והמטבח

כאשר מתכננים סגנון עיצובי לבית, שני החדרים שיוצרים את האפקט החזק ביותר הם חדרי השירותים והמקלחת. מפרט הקבלן יציע בדרך כלל צביעה של הקירות או חיפוי באמצעות אריחים בסיסיים וזולים. מומלץ לשדרג את המפרט הקיים באמצעות שילוב של אריחים יוקרתיים יותר מאבן טבעית או מלאכותית המשווים למקלחת ולמטבח מראה יוקרתי. אם ארונות המטבח מבריקים, רצוי לבחור בחיפוי מט על מנת שלא לשוות למטבח מראה מצועצע מדי. באמבט תוכלו לבחור בעיצוב מבריק יותר גם אם האמבט עצמו מבריק.

שדרוג האמבט לג'קוזי

מפרט הקבלן בדרך כלל יכלול אמבטיה סטנדרטית. קיימים מגוון עיצובים שאינם מעלים בצורה משמעותית את מחיר חדר האמבט, ובמיוחד אם אתם מתכוונים לגור בדירה בעצמכם, שדרוג האמבט לג'קוזי מפנק בעיצוב פינתי או סטנדרטי יכול לעשות את ההבדל. ג'קוזי יוקרתי הוא אחד הטריקים הנפוצים להעלאת מחיר הדירה גם בעת מכירה או על מנת להרשים שוכרים פוטנציאליים בנכס להשקעה, ובהחלט מחזיר את מחירו.

שדרוג דלתות הבית

הדלתות החיצוניות של מרבית הדירות מגיעות היום בסטנדרט גבוה, אך כאשר מדובר בדלתות פנימיות– הקבלן יבחר לרוב בדלתות הבסיסיות והזולות ביותר. אם יש ממ"ד בבית, הוא בדרך כלל כולל דלת פלדה מאסיבית, אך החדרים האחרים יכללו דלת עץ. תוכלו לבחור להתקין דלתות פנים של רב בריח או דלתות מעוצבות אחרות, כאשר באמבט ובחדר השירותים רצוי לבחור דלת הכוללת צוהר קטן. כמו כן ניתן להשתמש בדלתות מעוצבות המקנות תחושה קלאסית ויוקרתית לבית ומשתלבות בעיצוב הכללי של החדרים השונים בו.

הוספת נישות דקורטיביות מגבס לסלון

כאשר מעצבים את חדר המגורים ניתן לתכנן מראש כיצד יראה החלל כולו: איזה קיר ישמש לטלוויזיה, למשל, ובהתאם לכך תוכלו לתכנן גם את שאר הקירות. כיום מקובל להשתמש בנישות גבס כחלק מעיצוב הפנים, כאשר אפשר לבנות מהן גם בידוריות לטלוויזיה או חללים סגורים המסתירים את החיווט המכוער בסלון. מומלץ לבנות גם נישות המשמשות לדקורציה בלבד ומכילות יצירות אמנות שונות או אף להוסיף נישה גבוהה שתשמש כבסיס לשולחן בר בסלון. תכנון מוקדם של התאורה באמצעות ספוטים המופנים לנישות אלו יכול ליצור אווירה מודרנית ויוקרתית ולהשרות תחושה של ייחודיות ושל מקוריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות