בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מהו בידוד אקוסטי ולמה הוא משמש?

Posted on 20 בנובמבר 2016 | in כללי | by

מה זה בידוד אקוסטי?

בידוד אקוסטי הוא צורת בידוד אשר מונעת מעבר של קול וצלילים (מונעת מעבר של אנרגיית קול) מבעד לשכבת הבידוד, או לחלופין מקטין את ההד שנוצר בתוך חלל מבודד. בידוד אקוסטי נעשה על ידי חומרים מסוגים שונים: צמר מינרלי או צמר זכוכית אשר מעניקים בידוד אקוסטי ברמה סטנדרטית, צמר סלעים לרמת בידוד בינונית, וצמר סלעים בשילוב עם יריעה אקוסטית לרמת בידוד גבוהה ביותר. בכדי לענות לגמרי על השאלה מהו בידוד אקוסטי ולמה הוא משמש, נמשיך אתה לדון בשימושים של בידוד אקוסטי.

שימושים של בידוד אקוסטי

  • בידוד חדרי הקלטות – כאשר שואלים מהו בידוד אקוסטי ולמה הוא משמש, התשובה המתבקשת ביותר היא חדרי הקלטות. חדרי הקלטות צריכים בידוד אקוסטי ברמה גבוהה מאוד לצורך שתי סיבות עיקריות. הראשונה – מניעת חדירת רעשים חיצוניים לתוך חלל ההקלטה, ומניעת יציאת מוזיקה חזקה מדי מחדר ההקלטה. השנייה – מניעת הד בתוך חלל ההקלטה, מאחר והדים יכולים לפגוע משמעותית באיכות ההקלטה. בידוד אקוסטי לחדרי הקלטות הוא אחד השימושים הנפוצים ביותר של בידוד אקוסטי.
  • בידוד אקוסטי לאולמות קולנוע או תיאטרון – בתי קולנוע ותיאטראות לרוב מכילים קומפלקס של הרבה מאוד אולמות מציגים שנמצאים זה לצד זה. בכדי למנוע חדירה של קולות מאולמות סמוכים, יש צורך בבידוד אקוסטי גם לאולמות קולנוע ותיאטרון. כך, הצופים יכולים להתרכז בסרט או בהצגה בהם הם צופים.
  • בידוד מטווחים מקורים – כאשר דנים על שימושים של בידוד אקוסטי, אחד מהשימושים החשובים ביותר הוא בידוד של מטווחים מקורים. מטווחים מקורים יוצרים הרבה מאוד רעש אשר יכול להיות מטרד סביבתי רציני. לכן, מטווחים מקורים משתמשים בבידוד אקוסטי על מנת למנוע מעבר רעש לשכנים.

בידוד אקוסטי תורם לאיכות חיים גבוהה יותר

אנשים רבים לא יודעים בדיוק מהו בידוד אקוסטי ולמה הוא משמש, וחבל שכך. בידוד אקוסטי מאפשר איכות חיים ברמה גבוהה יותר הודות לכך שהוא מאפשר חיים תקינים ושקטים בסמוך למקומות עתירי רעש כמו מטווחים מקורים, אולמות קולנוע, אולמות תיאטרון, וחדרי הקלטות. שימוש בבידוד אקוסטי לא רק מונע יציאה או חדירה של רעש, אלא גם מקטין הד ומאפשר ליהנות מאיכות שמע טובה יותר במקומות אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות