בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מהם היתרונות של דשא סינטטי על פני דשא טבעי

Posted on 1 בפברואר 2017 | in דשא סינטטי | by

דשא סינטטי מיוצר מחומרים סינתטיים ופלסטיים שונים. אפשר להשתמש בו כדי לרצף את חלל הפנים והחוץ והוא מתאים לדירות פרטיות, בתים, מוסדות, עסקים, משרדים, אזורי מסחר, גני שעשועים, מגרשי ספורט ועוד.

את המאפיינים העיקריים של דשא סינטטי ניתן לראות בעיקר באמצעות השוואה לדשא טבעי. הנה למשל כמה יתרונות בולטים:

א. חיסכון במים – אין ספק שהיתרון הגדול ביותר של דשא סינטטי בא לידי ביטוי בחיסכון במים. החיסכון למשק מגיע למאות קוב בשנה, וגם אצל צרכנים פרטיים מדובר על הבדל משמעותי. החיסכון במים עוזר לשמור על מסגרת התקציב בתחזוקה של הגינה או החצר והוא חשוב גם במוסדות.

ב. התאמה למקומות חשוכים או קרים – אין צורך בתנאי טבע מיוחדים כדי להצליח ליישם משטחי דשא סינטטי. הוא מהווה פתרון יעיל למקומות שבהם קשה להצמיח דשא טבעי, כמו למשל מקומות חשוכים וקרים. התאמה למקומות כאלה הופכת את הדשא הסינטטי לפתרון היחיד שרלוונטי עבור מרפסות וחדרים סגורים.

ג. טיפול ותחזוקה – עוד יתרון בולט של דשא סינטטי לעומת דשא טבעי הוא היעדר צורך בטיפול ותחזוקה. לדשא סינטטי לא נדרשים כיסוח, דישון או ריסוס והוא אידיאלי בבתי נופש או מוסדות דיור מוגן. הטיפול והתחזוקה המינימאליים הופכים אותו גם למשטח מועדף בגני משחקים לילדים או אפילו בתי ספר.

ד. ידידותי לאיכות הסביבה – היעדר הצורך בכיסוח, דישון או ריסוס תורמים לשמירה על איכות הסביבה. הם הופכים את הדשא הסינטטי לפתרון אקולוגי שעדיף על פני הדשא הטבעי. בעזרת הדשא הסינטטי ניתן למנוע מחומרים מזהמים לחדור אל שכבות הקרקע ומי התהום.

כמה עולה ליישם משטחי דשא סינטטי?

גם מבחינה כלכלית יש לדשא הסינטטי יתרונות שאין לדשא הטבעי. איכות הדשא והמחיר נקבעים לפי גובה הסיבים, צפיפות הסיבים, גווני הצבע, סוג הסיבים ומשטח הלבד של הדשא.

אפשר לחסוך בהוצאות אם מתפשרים על אחד הפרמטרים, אך מומלץ כמובן לתת עדיפות לדשא איכותי שיהיה גם עמיד לשנים רבות. כמו כן, יש לציין שדשא צפוף נחשב איכותי יותר.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות