בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מהם היתרונות של חימום תת רצפתי?

Posted on 20 בנובמבר 2016 | in כללי | by

מהו חימום תת רצפתי?

בכדי להבין מהם היתרונות של חימום תת רצפתי, חשוב קודם כל להבין מהו חימום תת רצפתי. חימום תת רצפתי הוא מערכת חימום אשר פועלת על בסיס גז או סולר, אשר מורכבת מצינורות מים חמים שנמצאים מתחת לרצפת הבית או הדירה. צינורות המים עשויים מחומרים שמוליכים חום, ומוקפים בחומרי בידוד אשר גורמים לכך שכל החום יעבור אך ורק לרצפה, ולא לאדמה או לתקרה שנמצאת מתחת למערכת. באופן זה, צינורות המים החמים מחממים את רצפת הבית ומעניקים חום נעים במהלך ימי החורף הקרים.

מהם היתרונות של חימום תת רצפתי?

  • פיזור חום אחיד – מאחר ומערכת חימום תת רצפתי נמצאת מתחת לכל הרצפה, היא מעניקה פיזור חום אחיד הרבה יותר מאשר רדיאטורים, מערכות הסקה, או מזגנים. צינורות המים שמתחת לרצפה נושאים את המים החמים לכל רחבי החדר או הקומה ובכך שומרים על יציבות חום ועל פיזור אחיד שלו.
  • חום לא מייבש – אם רוצים לדעת מהם היתרונות של חימום תת רצפתי על פני רדיאטורים או מערכות הסקה, אחד מהיתרונות הבולטים הוא שחימום תת רצפתי אינו מייבש את אוויר החדר כמו רדיאטורים, מזגנים, ומערכות הסקה. פיזור החום התת רצפתי אינו משפיע על רמת הלחות בחדר, ולכן הוא אינו מייבש את החדר ואינו "חונק".
  • זול יותר – השימוש במערכת חימום שמבוססת על גז או על סולר הינה זולה בצורה משמעותית מאשר מערכות חימום שפועלות על בסיס חשמל כמו מזגנים או רדיאטורים. כאשר מתגוררים בעיר או באזור קר, מערכות חימום תת רצפתי עוזרות לחסוך הרבה מאוד כסף בכל חודש למול חימום באמצעות רדיאטורים שמחוברים לחשמל.

מערכת חימום תת רצפתי – לחורף חם ונעים יותר

מערכות חימום תת רצפתי לא רק מחממות את הבית, אלא הן מעניקות חום נעים ועוטף יותר מאשר מערכות חימום אחרות. כאשר נשאלת השלה מהם היתרונות של חימום תת רצפתי על פני סוגי מערכות חימום אחרות, התשובה היא ברורה. החום המופק מהם הוא נעים יותר, פיזור החום הינו אחיד, ועלות ההפעלה והתחזוקה של המערכת הינה נמוכה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות