בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מה ההבדל בין מקלחונים לאמבטיות?

Posted on 9 בפברואר 2014 | in כללי | by

כולנו אוהבים להתרחץ ולהתנקות, אבל היכן נעשה זאת? בשנים האחרונות, אנשים רבים בוחרים להתקין מקלחונים בביתם, בעוד שיש כאלה שלא יוותרו על טבילה באמבטיה. אז מה ההבדלים בין שתי האופציות?

בבואכם לתכנן את חדר הרחצה בבית, עליכם לקבל החלטה משמעותית מאד – מה יהיה מתקן הרחצה שבו תעשו שימוש? שתי האפשרויות הבולטות כיום, הם המקלחונים והאמבטיות. כמובן שיש הבדל משמעותי ביניהם. המקלחון הוא האח הבוגר יותר של המקלחת הישנה. הוא מהווה שדרוג משמעותי שלה, ומאפשר מקלחת נוחה ונעימה. את האמבטיה כמובן שכולם מכירים, ומדובר על מתקן רחצה מפנק במיוחד. אם כן, כשאנו ניגשים להשוות בין השניים, במה הם דומים ובמה הם שונים?

מקלחונים

מקלחונים

כמה נקודות להשוואה

  • מקום – כאשר אנו מדברים על חיסכון במקום, אין ספק שהמקלחונים מנצחים את האמבטיות. היתרון המשמעותי ביותר של מקלחונים, הוא שמדובר על מתקני רחצה, שחוסכים במקום בצורה מעולה. אפשר לבחור במקלחוני חזית, ולהתקינם במקום שבו פעם הייתה המקלחת, או להשתמש בפינה של חדר הרחצה, ולהתקין מקלחון פינתי. את המקום שחסכנו אפשר לפנות לטובת כיור וארון, מכונת כביסה ומייבש, שירותים, וכיו"ב. האמבטיות לעומת זאת, תופסות את רוב חדר הרחצה, ומאלצות אותנו לא פעם להציב אותן על חשבון מרכיב אחר.
  • דרכי טיפול – הן במקרה של המקלחונים והן במקרה של האמבטיות, יש לדאוג לניקיון קבוע שלהם. אולם איך מנקים אותם? כדי לנקות מקלחונים, אין צורך בפעולות רבות יחסית. לרוב, האזור הרגיש במקלחון אלו הן הדלתות, שנוטות לצבור לעתים לכלוך ושאריות סבון. ניתן לנקות אותם בקלות עם מעט חומץ ועם חומרים להסרת אבנית. החומץ אף יעיל במידה והצטבר עובש בפינת המקלחון על החרסינה שבקיר. לעומת זאת, ניקיון של אמבטיה הוא סבוך הרבה יותר, שכן כל הלכלוכים שציינו – יכולים להידבק על כל שטח הפנים של האמבטיה, (בעוד שדלתות המקלחון הן קטנות פי כמה). לכן, יש להשקיע ביותר חומרים, ובקרצוף ארוך יותר.
  • צריכת מים – עוד הבדל משמעותי בין האמבטיה למקלחון, היא בצריכת המים. מחקרים שנעשו הוכיחו מעל לכל ספק, כי צריכת המים באמבטיה היא גבוהה פי כמה מאשר במקלחון. הסיבה לכך ברורה – אנו רוצים למלא את האמבטיה בכמות נאה של מים, מה שמוביל לבזבוז. הבזבוז הזה בעייתי משתי בחינות – גם כי מדינת ישראל היא מדינה עם בעיות בתחום המים, וגם מבחינת התקציב וחשבון המים שנקבל. שימוש במקלחון נחשב לחסכני ויעיל פי כמה.
  • פינוק – אין שום ספק, כי רחצה באמבטיה היא רחצה מפנקת במיוחד, וקשה להתווכח עם עובדה זו. מצד שני גם הכניסה למקלחון והרחצה במים חמים, עם זכוכית שחוסמת את האוויר הקר מלהיכנס, יכולה להיות רחצה נעימה ומפנקת מאד.

אז מה המסקנה?

אין ספק שבהשוואה בין מקלחונים לאמבטיות, נראה שהמקלחונים יכולים להתאים ליותר אנשים, בהנחה שאתם צריכים לבחור באחת מן האופציות. מומלץ גם ליצור קשר עם מומחה בתחום, בכדי להבין איזה סוג של מקלחון, יוכל להתאים לדירה שלכם.

TAGS: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות