בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מה עדיף – מזרונים עם או ללא קפיצים

Posted on 20 בנובמבר 2016 | in כללי | by

מזרון טוב מעלה את איכות החיים בצורה משמעותית

כולם יודעים שבשביל ליהנות משינה ערבה ושקטה צריך מיטה טובה, כאשר הכוונה האמיתית היא למזרון טוב ואיכותי. עם זאת, לא תמיד כל כך פשוט לבחור מזרון חדש, ואנשים רבים מתחבטים בשאלה: מה עדיף – מזרונים עם או ללא קפיצים? כאשר שואלים שאלה מסוג זה חשוב להבין שנוחות של מזרון היא פרמטר סובייקטיבי לחלוטין, ושכל אדם יעדיף מזרון ברמת רכות אחרת, ומסוג אחר. לכן, לא ניתן לקבוע בצורה חד משמעית איזה מזרון יותר נוח, אלא רק לפרט על תכונותיו של כל מזרון.

ההבדלים בין מזרון קפיצים למזרון ללא קפיצים

בכדי להחליט מה עדיף – מזרונים עם או ללא קפיצים, חשוב להבין מהן התכונות השונות של סוגי המזרונים, ומהם היתרונות והחסרונות שלהם.

  • מזרון קפיצים – במשך שנים רבות מזרוני קפיצים נחשבו למזרונים האיכותיים ביותר מאחר והם מעניקים חווית שינה בממד נוסף, בניגוד למזרוני הספוג החד שכבתיים הישנים. הקפיצים במזרון מעניקים לו נפח אשר מוביל לכך שהמזרון מתאים את עצמו לתנוחת השינה או השכיבה של בעלי המזרון. בזכות הקפיצים, משקל הגוף מחולק באופן שווה לאורך כל הצד עליו ישנים או שוכבים, כך שבבוקר יש פחות כאבי עצמות או שרירים. עם זאת, מזרוני קפיצים מאיכות לא טובה נוטים להישחק מאוד לאורך השנים, הקפיצים מאבדים מהגמישות שלהם, ולעיתים ניתן להרגיש דקירות לא נעימות מקפיצים משוחררים.
  • מזרון ספוג חכם – בשנים האחרונות פותחו מזרוני ספוג חכמים אשר עשויים מספוג מיוחד ששומר את צורת הגוף לאורך זמן, ללא יצירת שקעים עמוקים מדי. הספוג למעשה משנה את צורתו לפי תנוחת השכיבה והשינה של בעלי המזרון, ובכך זוכר את התנוחה גם ללילה הבא ולזה שאחריו, על מנת להעניק חווית שינה אולטימטיבית. חשוב להבין כי גם מזרוני ספוג לא איכותיים יכולים להפוך לרכים מדי ולא נוחים.

הבחירה היא בידיים (או בגב) שלכם

אי אפשר לענות בצורה חד משמעית על השאלה מה עדיף – מזרונים עם או ללא קפיצים. בסופו של דבר לכל אחד יש העדפות שונות, ומזרונים שונים יהיו נוחים לאנשים שונים. לכן, הדרך הכי טובה לענות על השאלה, היא לנסות מזרונים שונים ולהחליט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות