בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מה צריך לדעת לפני שמרכיבים מערכת אינטרקום בבניין?

Posted on 25 באפריל 2013 | in מערכת אינטרקום לבית | by

דלתות כניסה מודרניות כוללות בהתקנתם גם מערכות אינטרקום משוכללות, תיבות דואר, מצלמות במעגל סגור, ואף מצלמות אבטחה שמעניקות ביטחון מירבי לדיירי הבית או לבעלי המשרדים שבבניין.  מערכות אינטרקום מותקנות לא רק בדלתות כניסה לבניינים, אלא גם בבתים פרטיים, בשערי כניסה לחצרות או לגני ילדים, במרפאות, מוסדות חינוך שונים ומוסדות וציבוריים. התקנת מערכות אינטרקום משולבות בפאנלים מאד אסתטיים ומהודרים, והם כוללים קוד כניסה לבניין, כפתורי צלצול לדירות או למשרדים השונים, מצלמה במעגל סגור הכוללת מסך צפייה בכל דירה, טלפונים, מרכזייה ביתית, תיבות דואר וכדומה.

התקנת מערכות אינטרקום בבניין

כדי לבחור את המערכת המתאימה לצרכים שלכם עליכם להביא בחשבון כמה מרכיבים חשובים בהזמנה ובהתקנה של מערכות אינטרקום:

  • על המערכת להיות בטוחה ולא רגישה מיד כדי למנוע תקלות
  • על החברה המבצעת לתת לכם אחריות על ההתקנה ותיקונים בקריאה מיידית
  • אפשרות לשינוי קוד הכניסה במידת הצורך
  • אפשרות להתקנת מצלמות אבטחה ומצלמות במעגל סגור
  • חיבור המערכת לכל דירות הבניין
  • חיבור מצלמות האבטחה לאינטרנט לצפייה ישירה וכדומה

מערכות אינטרקום – כלב השמירה של הבניין

מערכות אינטרקום והסובב אותן נחשבים כיום לכלב השמירה של המבנה שלכם. באמצעות קוד הכניסה, מצלמה במעגל סגור ומצלמות האבטחה יהיה הבניין שלכם הרבה יותר בטוח מבניין פרוץ או מסתם מדלת כניסה. את מערכת האינטרקום מתקינים על גבי חזית כניסה חדשה או קיימת בעלת דלת חזקה, המונעת כניסת זרים או אנשים לא רצויים לבניין. דלת האינטרקום מונעת ומרתיעה גם גנבים ופורצים, ומעניקה בטחון רב לדיירי הבית.

בנוסף, מאפשרת דלת האינטרקום לסנן את הנכנסים לבניין על ידי המצלמה במעגל סגור, המחוברת לכל דירות הבניין, והיא מאפשרת לפתוח את הדלת רק למי שרוצים בכך. בצד הדלת מותקנות בדרך כלל גם תיבות הדואר של הבניין, וכך משמשת דלת האינטרקום גם לצרכים יום יומיים אלה.

עיצוב והתקנת דלתות אינטרקום

רוב דלתות האינטרקום מיוצרות כיום מאלומיניום, שנחשב לחומר מאד קל וחזק, ומחירו זול בהרבה מחומרי בנייה אחרים המשמשים לבניית דלתות כאלה. דלתות אלומיניום מותאמות באופן מדויק לפתח הדלת, והן משולבות זכוכית חזקה המאפשרת כניסת אור לחדר הכניסה של הבניין. הכניסה לבניין נאטמת בעזרת מבנה האלומיניום והזכוכית, ומשווה לחזית הבית מראה יפה. ניתן להזמין דלתות אלומיניום עם פאנלים מהודרים או רגילים ובמבחר צבעים. הדלת וחזית הכניסה מונעים גם מקור או מחום להיכנס לבניין ומלכלוך לעוף פנימה.

דלתות אינטרקום יש להזמין רק אצל חברה מקצועית המתמחה בייצור והתקנה של דלתות אלה, כולל התקנת כל העזרים האלקטרונים הנחוצים מדלת הכניסה, וחיווטם עד לאחרון הדירות שבבניין.  כאשר אתם מבררים אודות חברות העוסקות בהתקנת דלתות אינטרקום, וודאו כי לחברה נסיון, וכי היא נותנת אחריות ושירות תיקונים לדלת, ולמתקנים האלקטרוניים שהיא מרכיבה אצלכם בבניין.

המאמר נכתב באדיבות – אביגדורי מערכות אינטרקום לבניין

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות