בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

מערכות סולאריות לחיסכון בחשמל בבית

Posted on 24 בפברואר 2014 | in בית חכם, דוד שמש לבית, כללי | by

המודעות הגדולה לשמירה על הסביבה מביאה עימה אמצעים רבים, אשר מן הסתם ניתן להיעזר בהם על מנת לשמור בפועל על איכות הסביבה הלכה למעשה, ולא רק לדבר על זה. כיום, כמעט בכל ענפי המשק נכנסים אמצעים רבים אשר מיועדים לשמור על הסביבה, בין עם מדובר בשימוש בחומרים שונים כאלה ואחרים אשר אינם מזהמים, בחומרי בנייה ירוקים, בשימוש בתחליפי דלק למטרות אנרגיה, במחזור של חומרים רבים, בשימוש חוזר של מים וכיוצא באלה. אחד מן התחומים המובילים בנושא זה כיום הוא ענף הבנייה, אשר בהחלט מנסה יותר ויותר למצוא דרכים לבנות בתים בצורה יותר ידידותית לסביבה, ולמצוא דרכים לשימוש באנרגיה חלופית לאנרגיית הדלק המזיקה. אחת מן הדרכים הנפוצות ביותר היא באמצעות מערכות סולאריות.

מה הן מערכות סולארית לחיסכון בחשמל הבית?

מערכות סולאריות הן מערכות אשר מנצלות את קרני השמש לצרכים שונים, והן מחליפות למעשה את השימוש בחשמל (אשר מיוצר מנפט, פחם או גז). שתי המערכות הנפוצות ביותר כיום והזמינות לאנשים להתקנה ביתית הן:
• מערכות חימום מים
• מערכות לייצור חשמל

סוגי מערכות סולאריות

  1. מערכות לחימום מים – אלה הם דודי השמש המפורסמים והמוכרים בכל בית במדינת ישראל. באמצעות קולטי שמש והעברת המים הקרים דרכם בתוך מערכת צינוריות קטנות מחמם הקולט את המים, ומזרים אותם לדוד הנמצא על גג המבנה. בדוד נאגרים המים החמים, ומשם הם מוזרמים לפי הצורך לתוך הבית. באופן הזה ניתן לחסוך כסף רב בהוצאות החשמל החודשיות, ומכיוון שהשמש זורחת בארץ רוב חודשי השנה, הדבר כדאי ביותר ללא כל צל של ספק.
  2. מערכת לייצור חשמל – מערכות סולאריות לחיסכון בחשמל אלה מיועדות לייצור חשמל. באמצעות קולטים אשר מותקנים על פני שטח גדול ניתן להביא לייצור חשמל עבור הבית ועוד. מערכות אלה עובדות באמצעות תאים פוטו וולטאים אשר ממירים את אנרגיית השמש לאנרגיית חשמל הנאגרת במצברים מיוחדים. בחשמל זה ניתן לעשות שימוש בבית, ואת העודפים מוכרים לחברת החשמל אשר מתחברת למערכת דרך הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות