בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

איתור נזילות בשיטה חכמה, יעילה ומהירה

Posted on 19 במאי 2013 | in נזילות בבית | by

נזילות הן נושא אשר דורש טיפול מיידי ונכון. גם נזילות קטנות עשויות להפוך למטרד מרכזי, ולפגוע באיכות החיים במידה ולא מתבצע איתור מדויק של המוקד. במילים אחרות, נזילה אינה מסתיימת עם ייבוש הקיר או הרצפה. נזילות נוטות להתפשט, להגיע אל איזורים צרים, ובלתי נראים ואפילו לפגוע בתשתיות השונות של הבניין. הדרך היחידה לאתר כיום נזילות בצורה חכמה, יעילה ומהירה היא להשתמש ביכולות המתקדמות של מצלמה תרמית.

קיימות מספר תכונות אשר הופכות את המצלמות התרמיות לאמצעי חשוב באיתור נזילות:

א. נוחות – בעת שימוש במצלמה אין צורך בשבירת קירות, הריסת ריצוף או קדיחת חורים. המצלמה מופעלת על גבי האיזור הפוטנציאלי לנזילה, ומספקת תמונה ברורה וחדה בתוך זמן קצר. אנשי מקצוע המופקדים על הפעלת מצלמות תרמיות מבטיחים ללקוח תגובה מהירה, ומונעים הוצאות תיקון נוספות.

ב. טכנולוגיה – בכל תחום בו נלמדות טכנולוגיות חדשות חל שיפור משמעותי ביכולת להתמודד עם תקלות. המצלמות התרמיות היו בעבר נחלתם של שירותי צבאיים או תעשיות פרטיות בלבד, אך כיום הן שכיחות גם בקרב מומחים לביצוע בדיקות אל הרס ואיתור נזילות מים.

ג. מגוון – מלבד איתור מוקדי דליפה בגדלים שונים, המצלמות התרמיות מבטיחות שירות מקצועי עבור איתור לחות ורטיבות מתחת לריצוף, איתור של נזילות מחוץ למבנים ועוד.

אילו סוגי נזילות ניתן לאתר עם מצלמה?

נזילות המאותרות על ידי מצלמות יכולות לנבוע מגורמים רבים. בבתים פרטיים הנזילות הן בדרך כלל תוצאה של איטום לקוי במרפסת או בגגות. גם ליקויים, סדקים ושברים במבנה עשויים לגרום נזילות במחסנים ובמפעלים. הדמיה תרמית יכולה להראות מים כלואים מתחת לקרמיקה במרפסת, חדירת מים דרך חלון אלומיניום, דליפת מים חמים בתוך הקיר או חדירה של מים מתחת לקרמיקה בחצר או במרפסת אל תוך החדרים הפנימיים. כל הבעיות הללו לא ניתנות לזיהוי ולטיפול בהיעדר אמצעים מתאימים. יתרה על כך, בעלי בתים אשר אינם מקפידים על טיפול מהיר בנזילות מגלים לעתים קרובות, כי נוצרים נזקים בלתי הפיכים.

השיטה המהירה של איתור של נזילות עם מצלמה מתאימה למי שעומד לרכוש בית, לשכור דירה או לבדוק את איכות השיפוץ. נזילה מבלאי טבעי, רשלנות ומערכת השקיה מקולקלת חמורה לא פחות מנזילה הנוצרת כתוצאה מאיטום לקוי. מצלמה תרמית מצטרפת אל מצלמות ביוב, רדארים חודרי קרקע ובטון, קורלטור וגלאי אלקטרומגנטי על מנת לאתר דליפות מן הסוג הזה. המראה האסתטי הוא רק אחד היתרונות של שימוש במצלמה לצורך גילוי נזילות, ולכן כדאי להצטרף אל עשרות אלפי הלקוחות שכבר נהנו מאיתור מקיף ויעיל.
לסיכום, אין אלטרנטיבה לשיטת איתור דליפות ונזילות בתוך הבית עם אמצעי מתקדם כמו המצלמה התרמית. באמצעות השיטה הזו ניתן להשיג תוצאות מהירות, לזהות את מוקד הבעיה ולהתחיל בטיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות