בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

השוואה בין ניסור בטון מסורתי לניסור בטון ביהלום

Posted on 19 במאי 2013 | in ניסור בטון | by

הניסור המסורתי מיועד לחיתוך וקידוח בתוך קירות, ואינו מתאים לעבודות מדויקות. לעומת זאת, בניסור בטון ביהלום ניתן לבצע עבודות ברעש מינימאלי, לספק רמת גימור מדויקת, לשמור על סביבת עבודה נקייה, ולקדוח בקירות מאסיביים לצרכים מגוונים.

היהלום הוא כידוע המינרל הקשה ביותר בכדור הארץ, ולכן ניצולו לצרכי קידוח נחשב פריצת דרך משמעותית בתחום הבנייה. אי אפשר להתבלבל בין תוצאות של ניסור מסורתי לבין ניסור ביהלום, ולכן לקוחות רבים מתעקשים עליו.

קידוח לעומת ניסור ואופן פעולת היהלום

כל חפירה הנעשית בתוך הקרקע או על גבי קירות נחשבת קידוח. נהוג לבצע קידוחים גם כאשר מקימים בניין ומעוניינים להציב יסודות, או כאשר מחפשים אחר יצירת דרך גישה עבור תשתיות. לעומת זאת, בניסור משתמשים בדרך כלל על מנת ליצור חור בתוך קיר, לחצות קיר לשניים או להרחיב את חלל החלון. הניסור הוא פעולה פופולארית בשיפוץ דירות, אך מהווה חלק בלתי נפרד גם מרשימת המטלות של קבלנים בפרויקטים חדשים.

הבטון הוא חומר חזק המשמש לבניית מבנים היות וקשה מאוד לשנות את הצורה שלו לאחר שהוא מתייבש. יחד עם זאת, לעיתים קרובות נדרשים קבלנים לגלות שיטות יצירתיות לצורך ניסור או קידוח של הבטון. עד לפני מספר שנים, האופציה היחידה שעמדה לרשותם היא ניסור באמצעים מסורתיים. לעומת זאת, כיום ניתן להשתמש בשיטת קידוח יהלום הפועלת במספר שלבים אפקטיביים:

א. חיבור היהלומים אל כבל מתכת
ב. הפעלת המכונה לצורך סיבוב כבל המתכת
ג. הצמדת כבל המתכת אל הבטון
ד. ביצוע החיתוך באופן כירורגי ומדויק עם יהלומים אשר מסוגלים לנסר כל חומר גלם

כפי שאפשר לשער, השימוש בניסור בטון ביהלום אינו זול ודורש השקעה בהכשרת אנשי מקצוע, רכישת כלים ועוד. זו הסיבה שרק חברות מסוימות מחזיקות במקדחות מן הסוג הזה. יתרה על כך, שימוש לא נכון במקדחת יהלום עשוי לסכן את העובד ואת הסביבה. ליהלום יש יכולות גבוהות מאוד, ולכן חשוב להקפיד על אמצעי הבטיחות. מרבית הקבלנים פונים בעצמם אל חברות מיוחדות המתמחות בטכניקות קידוח בטון בשיטת יהלום, בין אם מדובר על שיפוצים או על בניית דירות חדשות.

מדוע משתמשים ביהלום?

השוואה בין השיטות המסורתיות של ניסור לבין היהלום מציפה מטרות עליהן ניתן לענות באמצעים מתקדמים בלבד:

– הזזת קירות
– ניסור של חצי קיר
– תיקון קירות משובשים שנפגעו
– שינויים לפני אכלוס דירות חדשות
– תיקון טעויות הנדסיות או אדריכליות

ניסורי יהלום הם חלק בלתי נפרד מענף הבנייה המודרני, ולכן כדאי להכיר את היתרונות שלהם. רק בצורה כזו ניתן לנצל את הטכנולוגיה המתקדמת לצורך מענה על הצרכים המגוונים של הלקוח. מי שרוצה לראות זאת מקרוב יכול לפנות אל חברה המתמחה בקידוחים אלו, ולקבל הצעת מחיר משתלמת.

נכתב באדיבות חברת האחים צדיק – ניסור וקידוח יהלום בבטון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות