בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

סאונה לבית – המדריך השלם

Posted on 22 במאי 2013 | in בריכה לבית | by

עם העלייה ברמת החיים בארץ בעשורים האחרונים רבים מבקשים לשפר גם את איכות החיים שלהם. רבים מבקשים לעבור לגור בבתים צמודי קרקע, ולהחליף את הדירות הישנות והקטנות בבית גדול ורחב יותר, ורבים מאלה בונים את ביתם בעצמם. תהליך זה קורה בעשורים האחרונים, ואנו עדים לתנועה גדולה לפרברי הערים, ששם ניתן לרכוש או לבנות בתים בגדלים שונים. יחד עם המעבר, רבים מבקשים לשפר גם את תנאי החיים בבית עצמו, וחלק משיפור זה מתבטא ברצון להוסיף לבית שירותי ספא שונים, וביניהם ג'קוזי ספא, ואף סאונה יבשה או רטובה. אם ג'קוזי כבר הפך לטרנד נפוץ גם בקרב בעלי דירות, הרי שסאונה נחשבת עדיין לפינוק יחסית יקר, אבל ההיצע הקיים בשוק והמחירים הנוחים להתקנת סאונה בבית הופכים גם מתקן ספא זה ליותר ויותר נגיש לרבים.

שני סוגים שונים של סאונה

באופן כללי קיימים שני סוגים של סאונה: סאונה יבשה וסאונה רטובה.

  • סאונה יבשה – סאונה יבשה ניתן למצוא ברבים ממרכזי הספורט בארץ, ורבים מכירים את התחושה החמה העוטפת את הגוף לפני הפעילות הספורטיבית או לאחריה, ואת תחושת השחרור והניקיון ששהות של מספר דקות בסאונה יכולה להעניק. את זה בדיוק ניתן לעשות היום בבית לאחר התקנת חדר סאונה יבשה. סאונה יבשה עובדת בשיטת חימום יבש בעזרת תנור ואבנים מיוחדות, והטמפרטורה בחדר מגיעה למאה מעלות צלסיוס. החום הרב טוב לחימום הגוף ולניקוי הנקבוביות בעור. חדר סאונה יבשה מגיע בגדלים שונים לפי הזמנת הלקוח, ובהתאם לחדר או למקום שמוקצב לשם כך בבית. התקנת חדר הסאונה כוללת בידוד מעץ אשוח פיני, ודלת עץ או דלת זכוכית מחוסמת. יחד עם החדר מתקינים את מתקן החימום המיוחד שמעניק לחדר את הטמפרטורות הגבוהות. בנוסף לחדר מותקנים בפנים גם ספסלי עץ לשכיבה או לישיבה בסאונה, ומדרכים נוחים לרגליים יחפות וכן שעון, דלי וכף.
  • סאונה רטובה – בניגוד לסאונה יבשה, סאונה רטובה מבוססת על חום הנובע מהוצאת אדי מים המגיעים לחמישים מעלות צלסיוס, שזו טמפרטורה מעולה להרגעות הגוף. גם חדרי סאונה רטובים מוכרים לאנשים רבים ממרכזי הספורט שעושים בהם שימוש לאחר הפעילות הגופנית להרגעות ומנוחה. חדרי הסאונה הרטובה מחופים בקרמיקה, ואת מכשיר האדים ממקמים על פי הנוחות של הלקוח. את ההפעלה של מכשיר האדים ניתן לעשות מתוך החדר או מחוצה לו, וניתן להתקין מערכת הפעלה כפולה – גם בפנים וגם בחוץ.

התקנת סאונה בבית

את התקנת הסאונה יש לעשות עם חברה מנוסה וותיקה, המסוגלת לבנות עבורכם סאונה בכל גודל, ובכל חדר שקיים אצלכם למטרה זו. חשוב לדעת כי התקנת הסאונה כרוכה בעבודות שיפוץ מסוימות, וכן בחיבור לחשמל ולמים, ויש לוודא כי החברה עובדת עם אנשי מקצוע מיומנים. ניתן לברר פרטים רבים אודות חדרי סאונה והתקנתם הביתית באינטרנט, ומומלץ לעשות זאת לפני שבוחרים את החברה לשם כך.

המאמר נכתב באדיבות – שמוליק אמבטיות עיסוי

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות