בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

סוגים שונים של פרגולות עץ

Posted on 11 באפריל 2013 | in פרגולות לבית | by

לפני בניית פרגולה, יש לתכנן את ביצוע העבודה, להקפיד על תהליך אימפרגנציה, ולפנות אל אנשי מקצוע. סוגי העצים העיקריים, המשמשים לצורך בניית פרגולות הם אורן, לבן גושני וארז. צבעו של האורן הוא חום בהיר עד צהבהב, לעומת הצבע הבהיר של עץ לבן גושני או הצבע האדמדם עד אדמדם בהיר של עצי ארז.

עץ האורן נחשב נוח מאוד לעבודה, העמידות שלו גבוהה, ומייבאים אותו לישראל בדרך כלל מהאיזורים האגמיים של פינלנד. לעומת זאת, עץ לבן גושני נחשב חזק ועמיד, הוא עבה ובעל מראה סדוק. גם לעץ ארז יש יתרונות רבים, כמו עמידות בפני ריקבון, נזקי מים, טרמיטים ומזיקים נוספים.

מדוע הפרגולות זוכות להצלחה בישראל?

העצים, האידיאליים לבניית פרגולות, זוכים להצלחה בקרב לקוחות פרטיים ועסקיים. מבחינת מראה, הפרגולות מצליחות להשתלב עם הסביבה בצורה הרמונית, ומבלי לפגוע בעיצוב הקיים. המחיר של פתרונות הצללה נמוך ביחס לאלטרנטיבות, ניתן להתאים אותם למספר סגנונות, ובעזרת תחזוקה קבועה, אפשר ליהנות מהם לאורך שנים ארוכות.

הבדלים בין סוגי הצללה ובנייה של פרגולות

פרגולות עץ נבדלות אחת מהשנייה בין היתר גם בסוג ההצללה והבנייה. ישנם מספר סוגים אליהם כדאי לשים לב:

א. הצללה תלויה – בניית פרגולה בהצללה תלויה אינה דורשת עמודים תומכים. היא מתאימה למרפסות קטנות או חצרות פרטיות, היא לא דורשת הרמה או החלפה של הריצוף, והמראה שלה מרשים במיוחד. יחד עם זאת, הצללה תלויה דורשת תכנון מקדים ומקיף. היא מצריכה קבלת היתרים של מהנדס מורשה, ולכן לא כל חברה מציעה את הפרגולה הזו.

ב. שימוש בעץ רב שכבתי – במקום לבחור בסוג אחד של עץ עבור הפרגולה, ניתן להשתמש בעץ רב שכבתי, ולהדביק שכבות עץ דקות בגימור עדין. היתרון הגדול הוא גמישות בעיצוב הפרגולה על פי צרכי הלקוח. עץ רב שכבתי הוא עמיד במיוחד, והחוזק שלו גבוה משמעותית מאשר עץ רגיל.

ב. קורות עץ גדולות – פרגולת עץ גושני מספקת מראה כפרי, ומשתלבת בכל איזורי הארץ. ניתן למצוא הרבה פרגולות כאלו בצימרים בצפון, אך גם במרכז ובדרום החלו לקוחות להתאהב באוריינטציה הטבעית של הפרגולה. למראה גושני יש מאפיינים ייחודיים, ולכן כדאי לצפות בקטלוגים, לפני שמחליטים להקים את הפרגולה. הסדקים, שיש לפרגולות עץ גושני, יכולים במידה מסוימת לפגום במידת החוזק שלה, ובעת בנייתה חשוב לשים דגש על בחירת בעל מקצוע מתאים.

לסיכום, עלויות העץ, קבלת היתר בנייה ובחירת אנשי המקצוע, שירכיבו עבורכם את הפרגולה המושלמת, הם לא השיקולים היחידים בדרך לשיפוץ החצר או המרפסת. הכירו את ההבדלים בין הפרגולות, ובחרו את העץ שמתאים לכם. נצלו את היתרונות של הפרגולה המודרנית, השתמשו בעץ בצורה חכמה, ואל תשכחו לתחזק את הפרגולה, ולהגן עליה מפני נזקי מזג האוויר.

המאמר באדיבות א.י. זוהר – עץ ואינסטלציה בע"מ

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות