בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

סוגי קידוחים בשיפוץ הבית

Posted on 19 במאי 2013 | in קידוח בטון | by

שיפוץ בית דורש עבודות קידוחים שונות לצורך יישום בטון או כהכנה. המטרה המרכזית של פעולת קידוח היא לפרוץ דרך גישה עבור תשתיות. דרך הגישה תקבע במידה רבה את שביעות הרצון של הדיירים ואת עמידות התשתיות לאורך זמן.

בבתים נטולי גישה נוחה עשוי פיצוץ בצנרת או תקלת חשמל פנימית ליצור נזקים בלתי הפיכים. פריצת דרך גישה לתשתיות דורשת שימוש מדויק בכלים הנדסיים מיוחדים, היכרות עם התכניות המקוריות של המבנה ותשומת לב לתקלות בלתי צפויות. ברוב עבודות השיפוץ פריצת הדרך היא השלב הראשון, כאשר אחריו ניתן להכניס את התשתיות עצמן או להחליף חלק מאלו שכבר קיימות בתוך הקיר.

אלו המאפיינים העיקריים של קידוח המתבצע לצורך הכנה לתשתית:

– הכנת תעלות חשמל למעבר חוטים, קווים וקווי גז
– פריצת דרך לצורך הכנה לתשתית אינסטלציה וניקוז בבית או מחוץ לבית
– פריצת דרך עבור תעלות מיזוג אוויר או ונטות

סוג נוסף של קידוחים אותו נדרשים אנשי מקצוע לבצע במהלך שיפוץ של בית נעשה לצרכי העברות סיבי תקשורת. פעולה זו הייתה נפוצה בעבר רק בקרב מחסנים, מפעלים ובתי עסק, אך גם בתים פרטיים מבצעים אותה על מנת לשפר את התשתית הקיימת.

עבודות שיפוץ דורשות דיוק מירבי. הקריטריון העיקרי של עבודת קידוח הוא יצירת חור המותאם לעובי הצינור. בעזרת הקדיחה הזו ניתן להבטיח שהחור לא יהיה צר מכדי להעביר בו צנרת, אך גם לוודא שהוא לא יהיה רחב, וידרוש מילוי בחומר פחות חזק שיהווה נקודת תורפה בקיר. העבודות מבוצעות על ידי צוות מיומן ומנוסה המכיר את המשמעות של קידוח לא מדויק. זו הסיבה שתמיד עדיף לוותר על עבודות עצמאיות, ולהזמין אנשי מקצוע מוקדם ככל האפשר.

הבדלים בין מקדחות

הניסורים בתוך בטון נוצרים על ידי שני סוגים של מקדחות:

א. מקדחות הידראוליות – אלו המקדחות המשמשות את רוב עבודות השיפוץ הקטנות והבינוניות. לפני שימוש במקדחות הללו יש לוודא שאין בתוך המשטח תשתיות קיימות אשר יכולות להיפגע. העבודות נעשות בקטרים שונים, בהתאם למטרה, למעבר הכבלים, לאפשרויות הניקוז ועוד.

ב. מקדחות יהלום – במקדחות הללו משולבים רסיסי יהלום אשר מבצעים בעצמם את התנועה הסיבובית של הקידוח. אלו מקדחות חזקות לניסור מושלם של קירות, משטחי בטון ומשטחים אחרים. ניתן לקדוח איתן דרך חלקי ברזל ופלדה המצויים בתוך הקיר.

כל סוגי הקידוחים במהלך שיפוץ הבית תלויים במידה מסוימת של הכנות. ההכנה הבסיסית היא שימוש במים על מנת למנוע אבק. באמצעות הרבה של המשטח המנוסר ניתן לצמצם משמעותית את כמות המאבק, ואף לקרר את פני השטח על מנת שהמקדחה לא תתחמם יתר על המידה.

לסיכום, עבודות שיפוץ לא תלויות רק בתכניות או בחומרי הגלם אלא גם בסוג הקידוח ובאיכותו. בררו מראש אילו עבודות תצטרכו לעשות, ופנו אל מומחים בלבד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות