בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

סוככים לגינות פרטיות

Posted on 29 באפריל 2013 | in ציוד לגינה | by

פתרונות הצללה מהסוג של סוככים מצליחים לשדרג באופן משמעותי את הגינות הפרטיות בישראל. בעזרת התאמה של המוצר לצרכי הלקוח, ניתן לבחור בין הקמת סוככים קבועים, זרועות או סוככי חניה לרכב. לכל אחד מהסוככים הללו יתרונות אחרים, אותם ניתן לנצל בכל מזג האוויר.

שיקולים בבחירת סוכך

בבחירת סוכך לגינה פרטית, כדאי לקחת בחשבון מספר שיקולים מרכזיים. ראשית, יש למדוד את גודל הגינה. הסוכך צריך להתאים לשליש מהגינה לפחות, על מנת לנצל אותו בצורה אופטימאלית. במידה ומדובר על גינה, בה משחקים ילדים, יש להקפיד על הצבת הסוכך באיזור הרלוונטי. משפחות, שאוהבות לארח או לאכול בחוץ, יכולות להשתמש בסוכך בתור פתרון הצללה לקיץ והגנה לחורף.

שנית, בחירה נכונה של סוכך תחייב התייעצות עם אנשי מקצוע. הם יכולים להסביר על ההבדלים בין הסוככים השונים, על הפונקציונאליות של כל אחד מהם, ועל האופן בו יש לתפעל ולתחזק אותם. הסוככים המודרניים מורכבים כתוצאה מתהליך חשיבה של צוות מיומן, תכנון הנדסי מלא של המוצר, ביצוע אבטיפוס ראשוני, ורק אחר כך ייצור ושיווק ללקוח. כל אחד מהשלבים הללו בתהליך הייצור הוא ייחודי לבניית הסוככים, ולכן כדאי להשקיע בו מחשבה.

סוכך כאמצעי אסתטיקה

הסוככים לגינות פרטיות יכולים להיות קבועים, ולהוות חלק בלתי נפרד מההרמוניה האסתטית של הבית. אפשר לתכנן, לייצר ולהתקין סוכך קבוע כמעט בכל צורה גיאומטרית. לעיתים תהליך הייצור דורש כיפופי פרופילים של ברזל והתאמת מידות, אך חברות מקצועיות מתמודדות עם הפעולות הללו בקלות, ומבלי לוותר על הדרישות המקוריות.

בכל הקשור אל גינות פרטיות, הבחירה היא בין עיצובים שונים של הסוככים, הגודל שלהם, חומרי הגלם המרכיבים אותם והמיקום. ישנם כאלו שיעדיפו לסוכך על הכניסה והיציאה לחצר, לעומת אחרים, שיפזרו את הסוככים מעל החלונות.

כיצד מרכיבים סוכך?

ניתן להסביר במילים פשוטות כיצד מותקנים הסוככים בגינות פרטיות. השלד הקבוע של הסוכך עשוי מברזל מגולוון, ומפרופיל מרובע המתאים לגדלים שנלקחו מראש. לעומת זאת, הכיסוי של הסוכך הקבוע עשוי מחומר בשם שמשונית. משקלו של החומר הוא 420 גרם למ"ר, הוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר, וקל מאוד לשטוף ולנקות אותו. בנוסף, השמשונית מיוצרת על ידי חברה ישראלית.

כאשר אנשי המקצוע מתקינים את הסוככים בגינה הפרטית, הם צריכים לשים לב לשלושה פקטורים:

א. אופן ההרכבה בשטח – על המתקינים להתאים בין אופן ההרכבה לאופי השטח והגינה.

ב. עוגנים – תפקיד העוגנים הוא לשמור על המראה האסתטי של הסוכך ולחזק אותו.

ג. איטום נגד מים – אחד היתרונות הגדולים של הסוכך הוא ההגנה מפני מים.

מי שלא מעוניין בסוכך קבוע, יכול לבחור גם בסוכך זרועות עבור הגינה הפרטית. בסופו של דבר, מדובר על שיקולים אישיים בלבד. התייעצו עם הגורמים הנכונים, והגנו גם אתם על הגינה.

נכתב באדיבות חברת ארנ נדיב

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות