בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

סתימות בבית – מה לעשות?

Posted on 20 במאי 2013 | in נזילות בבית | by

סתימות בבית אינן דבר נעים. המים אינם יורדים בכיור או באסלה שבשירותים, הריח מתחיל להיות לא נעים, ואי אפשר להמשיך בחיים הסדירים. כאשר יש סתימה בכיור של המטבח או בכיור של חדר הרחצה אין צורך לרוץ ולקרוא לאינסטלטור מייד. ישנן כמה פעולות שניתן לעשות לפני כן. רק לאחר שתנסו את כל הדרכים האפשריות, ועדיין הסתימה תוקעת את הכיור שלכם מומלץ לקרוא לאינסטלאטור, או במקרים חמורים יותר להזמין ביובית, כדי להתמודד עם סתימות עמוקות יותר מחוץ לדירה.

פתיחת סתימות לבד

הפעולות שניתן לעשות לבד כדי לפתוח סתימות הן:

  • ניקוי הרשת – לעיתים הסתימה נובעת מסיבה פשוטה כמו סתימת הרשת שבכיור. דבר ראשון שיש לעשות הוא לנקות את הרשת היטב מכל הלכלוך שנתפס בה, ולהזרים את המים שוב. במידה וזה לא עוזר, יש לעבור לאמצעים יותר מהותיים.
  • שימוש בפומפה – מכשיר זה, הקיים בכל בית, יוצר ואקום, דוחף אוויר בלחץ לתוך מערכת הניקוז, ומשחרר סתימות שהצטברו בכיפופים של צינורות אלה. שימוש בפומפה עשוי לשחרר סתימות קלות במערכת.
  • פירוק וניקוי הכוס – בכל כיור יש אביזר המכונה "הכוס", שתפקידו לצבור את הלכלוך שנשטף עם המים, ולמנוע ממנו להצטבר בתוך הצינורות. ברוב המקרים פתיחת הכוס שנעשית ביד וללא מיכשור מיוחד עשויה לפתור את הבעייה.
  • מיכל לחץ אוויר – אם השימוש בפומפה לא עזר לפתוח את הסתימה, ניתן לרכוש מיכל מיוחד לפתיחת סתימות, שבדומה לפומפה מכניס אוויר בלחץ גדול לצינורות הניקוז, ובאפשרותו לפתוח את הסתימות שהפומפה לא יכולה. מיכל זה  ניתן לרכישה בכל חנות לכלי עבודה וחומרי בניין.
  • קפיץ אינסטלטורים – גם השימוש במכשיר זה אינו מצריך ידע באינסטלציה, וגם אותו ניתן לרכוש בחנויות לכלי עבודה שונות. את הקפיץ הגמיש מחדירים לתוך האסלה, ומסובבים אותו עד שהלכלוך שהצטבר ונתקע – משוחרר והסתימה נפתחת.

במידה וניסיתם את כל הדרכים הללו אבל הסתימה עדיין קיימת, יש לקרוא לאינסטלטור כדי להתגבר על הדבר.

פתיחת סתימות מורכבות יותר

כפי שנאמר, סתימות בכיור הבית או באסלת השירותים ניתנות לפתיחה עצמית או על ידי הזמנת אינסטלטור, אבל ישנם מקרים שמקור הסתימה איננו בבית כלל אלא במערכת הביוב שלכם בחצר או ברחוב. במקרים אלה לא אתם ולא האינסטלאטור תוכלו לבצע פתיחת סתימות, אלא שיהיה עליכם להזמין ביובית כדי לטפל בבעייה.

כאשר הביוב עולה על גדותיו בחצר הבית או העסק שלכם חובה לטפל בבעייה במהירות, שאם לא, הדבר עלול לגרום למפגע תברואתי מסוכן. מעבר לריח הנורא הדבר מביא חיידקים מסוכנים, מונע הליכה במקום וכדומה. ביובית היא התשובה לפתיחת סתימות מסוג זה. ביובית הינה משאבת וואקום גדולה הפועלת במקביל להזרמת מים בלחץ גבוה, והיא מסוגלת לפתוח כל סתימה במהירות רבה, ולהחזיר את החיים למסלולם הרגיל.

TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות