בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

עיצוב בלגי בבית

Posted on 19 במאי 2013 | in פרופיל בלגי | by

המונח עיצוב בלגי מתאר עקרונות אסתטיים המשווים לבית מראה אירופאי. בעיצוב בלגי הדגש הוא על שימוש באלומיניום לצורך יצירת אלמנטים שונים. העיצוב הבלגי הגיע לישראל דרך פרופילים של חלונות בלבד, אך ההצלחה והביקוש מצד הלקוחות הרחיבו את הסגנון גם לאביזרים נוספים. כיום עיצוב בלגי בא לידי ביטוי מלבד הפרופילים של החלונות גם בדלתות ובשילוב עם האסתטיקה של חדרי השינה, הסלון, המטבח, הכניסה לבית ועוד.

הפרופיל הוא הצדודית וסוג הפרופיל מגדיר את אופי המתכת בה נעשה שימוש. על מנת לעצב חלונות או דלתות עם פרופיל בלגי יש צורך באלומיניום איכותי, המציע יתרונות מגוונים. קל לתחזק את האלומיניום, הוא עמיד בפני שריטות, וניתן לעצב אותו בסגנונות רבים. ההחלטה על סוג הפרופיל היא זו שתקבע את האופן בו החלון או הדלת יזוזו. בנוסף, האלומיניום מגדיר את סוג הפרופיל, את המראה ואת הגודל שלו. הפרופילים הבלגיים נחשבים אופנתיים במיוחד, וניתן למצוא אותם בבתים פרטיים, וילות, מסעדות, בתי מלון ועסקים יוקרתיים.

המטרות של עיצוב בלגי

מי שמתקשה בהחלטה על עיצוב בלגי בבית יכול להתייעץ עם מעצבי פנים, אדריכלים או מהנדסים. חלק מפתרונות העיצוב ידרשו פתרונות טכניים, כמו לדוגמא חלון הזהה המתאפשר רק בקירות עבים וגדולים. לעיצוב הבלגי יש מאפיינים ייחודיים ובעזרת הפרופילים, החלונות והדלתות אפשר להשיג הרבה מטרות:

– התאמת החלונות או הדלתות למפתחים לא סטנדרטיים, גדולים, מעוגלים או קשתיים
– השגת אטימות מלאה המונעת נזילות ודליפות של מים
– בידוד אופטימאלי מפני רעשים
– עמידות בפני סופות ותנאי אקלים קשים

העיצוב הבלגי של פרופילים, חלונות ודלתות משדר יוקרה. כל אורח שנכנס לבית עם עיצוב בלגי מרגיש באופן מיידי, כי מדובר על סגנון עיצוב מושקע. בחרו בחברה מנוסה בעלת מוניטין, והתאימו עיצוב בלגי מושלם.

עיצוב בלגי בבית חייב לערב את הדלתות והחלונות. לאחר החלטה על הפרופיל המשלב עיצוב צר וגודל חזק, חלונות בלגיים נמדדים גם על פי צרכים פונקציונאליים. במידה והחלון פונה אל נוף מרשים, כדאי להשקיע בסגנון בלגי, ולשדרג את איכות החיים. לעומת זאת, חלונות מוסתרים בחדר השינה או האמבטיה שאינם נפתחים לעיתים קרובות יכולים להיות בעלי פרופילים אחרים. אפשר להשתמש בעיצוב הבלגי לצורך חלוקה דקורטיבית של החלון, וכך להפוך אותו למסוגנן יותר.

היתרונות של עיצוב בלגי בבית מופיעים גם בעת בחירת דלתות. פרופילים וחלונות אינם מספיקים על מנת להשלים את המראה ולכן דלתות בלגיות מוצעות במגוון של צבעים ודגמים. את הייצור והעיצוב של דלתות וחלונות בלגיים ניתן לבצע בכל גודל שיידרש. אלו פתרונות עיצוב המיועדים לשיפוץ, ולכן כדאי לנצל את התכונות שלהם. בניגוד לפתרונות עיצוב אחרים, האלומיניום המיוצר על ידי חברות מובילות נמכר במחירים אטרקטיביים, ומסופק ללקוח תוך זמן קצר.

נכתב באדיבות חברת נגב מבנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות