בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

שימוש במכשיר לאיתור נזילות לפני רכישת דירה

Posted on 9 בפברואר 2014 | in כללי, תשתיות לבית | by
איתור נזילות

איתור נזילות

רכישת דירה או בית חדשים מצריכה בדיקות מקיפות של תשתיות הבית לפני החתימה על החוזה, וזאת על מנת לקבל תמונת מצב אמיתית ועדכנית לגבי מצב המערכות השונות בבית. כאשר רוכשים דירה או בית יד שנייה הדבר חשוב במיוחד, מכיוון שדירות שנבנו לפני כמה וכמה עשורים עלולות להיות במצב ירוד מבחינת תשתית החשמל, האינסטלציה ואיטום הבית מפני רטיבות בקירות ובתקרה. הבדיקות הללו חשובות ביותר, על מנת שתוכלו לדעת בפני איזה הוצאות אתם עומדים, במידה והמערכות ישנות ומצריכות תיקון או החלפה כללית. במאמר זה נתמקד בבדיקת מערכת אינסטלציה בדירה לפני רכישתה.

כיצד נעשית בדיקה לאיתור נזילות בבית

כדי לאתר נזילות במערכת האינסטלציה בדירה נעשה כיום שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם, ואין כל חשש משבירת קירות או רצפות בעת הבדיקה. את הבדיקה עושים בעזרת מצלמה תרמית (אינפרא אדום), שמאפשרת בחינה מדוקדקת של צנרת הבית ברצפה ובקירות מבחוץ. למעשה מדובר במכשיר שבודק את קרינת החום מצינורות המים שבדירה וכאשר ישנה נזילה, והקטנה ביותר, משתנה הצבע על המסך, וניתן לאתר במדויק את מקום הנזילה. את המצלמה מעבירים לאורך הצנרת החבויה בקירות וברצפת הבית, וסורקים את המקום כולו על מנת לאתר האם ואיפה יש נזילות.

השימוש במצלמה תרמית דורש הפעלה מיומנת ונסיון רב, על מנת שלא לפספס שום צינור מים בבית. הפעלת המכשיר איננה כרוכה בפעולות שבירה או הריסה של הקירות, והיא מאפשרת לכם לקבל תמונת מצב עדכנית ומדוייקת של מצב הצנרת בבית. לאחר הבדיקה תקבלו דו"ח מפורט אודות מצב הצנרת, והאם יש צורך בתיקונים או החלפת חלקים של המערכת, וכן הערכה לגבי עלות תיקונים אלה.

בנוסף לשימוש במצלמה תרמית לבדיקת נזילות בדירה לפני רכישתה, מומלץ לעשות בדיקה מקפת גם למערכת הניקוז והביוב של הבית לבדיקת נזילות, וגם את זאת ניתן לעשות על ידי מכשור טכנולוגי מתקדם.

בדיקות נוספות לפני רכישת הדירה

בדיקת מערכת הביוב חשובה לא פחות מבדיקת צנרת המים בדירה, ואת זאת ניתן לעשות באמצעות מצלמת סיב אופטי, שניתן להחדיר לתוך צנרת הביוב של הבית. בעזרת המצלמה שמחוברת למוניטור במעגל סגור, ניתן לבדוק ולבחון את צנרת הביוב כדי לאתר נזילות או סדקים בצנרת, היכולים להעיד על פיצוץ אפשרי בעתיד הקרוב. בדיקה מקיפה זו יש לעשות לפני כל רכישת דירה יד שנייה, מכיוון שהחלפת צנרת ביוב לאחר שתגיע למצב של התפוררות תהיה יקרה מאד.

לסיכום ניתן לומר, כי בדיקת מערכת האינסטלציה בבית מחוייבת לפני כל רכישת דירה ועליה לכלול את הבדיקות הבאות:

  • איתור נזילות בצנרת הבית וצנרת תת קרקעית
  • אבחון בעיות של רטיבות בקירות ובאיטום המבנה
  • שימוש במצלמה תרמית לצורך איתור נזילות
  • שימוש במצלמת סיב אופטי לגילוי תקלות ונזילות בצנרת הביוב
  • שימוש בגלאים מתקדמים למיפוי תשתיות תת קרקעיות
TAGS:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות