בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

שעוני נוכחות משוכללים לבתי עסק

Posted on 9 במרץ 2014 | in למשרד | by

שעוני נוכחות משמשים עסקים רבים מזה עשרות רבות של שנים. כולנו מכירים את הסרטים שבהם רואים שורות של עובדים אשר מחכים לתורם על מנת להחתים את שעון הנוכחות. גם היום נעשה שימוש בשעוני נוכחות במקומות עבודה רבים, אלא שכיום אתם עונים אלה הם חלק מן המהפכה הדיגיטלית והטכנולוגית אשר חובקת כל.

מה הם שעוני נוכחות משוכללים?

שעונים אלה הם למעשה שעונים דיגיטליים אשר מחוברים למחשב עם תוכנה אשר מארגנת את כל הקשור לעובדים בצורה מסודרת ומרוכזת. למה הכוונה? הפעלת שעונים אלה יכולה להתבצע על ידי העברת כרטיס עובד עם פס מגנטי בעת הכניסה או היציאה ממקום העבודה. רישום הנוכחות של העובד במקום העבודה מחשב את המשכורת אשר מגיעה לו כולל כל התוספות אשר מגיעות לו על פי חוק. מערכת זו מפשטת את עבודת מחלקת הנהלת החשבונות ומגישה לה את הנתונים מעובדים. בנוסף לכך, מאפשר שעון נוכחות כזה לדעת מי מהעובדים נמצא במקום ומי עזב, כמה פעמים עזב את המקום ביום וכדומה.

סוגים שונים של שעוני נוכחות

ישנם כמה סוגים נפוצים של שעונים כאלה לרבות:

  • שעונים פשוטים – אלה נראים כמו השעונים הישנים, אלא שהם מופעלים באמצעות כרטיס מגנטי המצוי בעמוד תאים ליד השעון. החיסרון של שעונים אלה הוא שכל אחד יכול לעשות שימוש בכל אחד מכרטיסי עובד אלה.
  • שעונים שהם גם שערי כניסה – שעוני נוכחות משוכללים יותר מהווים גם שערי כניסה למקום העבודה. כך שהם משמשים לא רק להחתמת זמני הכניסה והיציאה אלא גם מאפשרים את הכניסה והיציאה מהמקום.
  • שעוני נוכחות מתקדמים – שעונים אלה מוצבים במקומות עבודה רגישים במיוחד והם מופעלים על ידי טביעת אצבע או קרנית העין על מנת להיכנס למקום העבודה. בשעונים אלה נעשה שימוש במפעלים ומוסדות ביטחוניים רגישים, או במוסדות בעלי סיווג בטחוני אחר וכדומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות