בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

תוכנה – IN, ידני – OUT: מדוע כדאי להיעזר בתוכנה ייעודית עבור חישוב שכר?

Posted on 30 ביוני 2013 | in למשרד | by

האופן בו מבצע העסק את חישוב השכר מעיד בצורה הטובה ביותר על המקצועיות שלו. בעלי עסקים חסרי ניסיון נוטים לבצע טעויות בחישוב, פוגעים בשביעות הרצון של העובדים ויוצרים מרמור. לעומת זאת, גופים וחברות גדולות נוטשים את השיטות המסורתיות והבעיות של החישוב, ועוברים לשימוש בטכניקות מתקדמות. כיום ניתן לנצל תוכנות ייעודיות עבור חישוב מהיר, אפקטיבי ומדויק של שכר במגזרים שונים. תוכנות אלו מבוססות על רשימה ארוכה של צרכים המוצבים על ידי לקוחות מכל התחומים. קל מאוד ללמוד כיצד להשתמש בתוכנות, ויש להן יתרונות שאי אפשר למצוא באף שיטת חישוב ידנית.

חישוב שכר

חישוב שכר

החסרונות של מערכות חישוב ידניות

תוכנת חישוב שכר רב שנתית מציעה מעקב אחר ההוצאות, ההכנסות, התשלומים והתגמולים של כל העובדים. באמצעות התוכנה הזו ניתן לחסוך זמן וכסף, ולכן היא מחליפה את השיטה הידנית הדורשת השקעת משאבים אדירה. תוכנה ייעודית עבור חישוב של משכורות מקבלת עדכונים אוטומטיים באמצעות האינטרנט, ודורשת מינימום של מעורבות אנושית. מצד שני, תוכנות אלו שומרות את כל הנתונים, ומאפשרות אחזור של מידע. עדכוני התוכנה מבטיחים לעסק עמידה איתנה בחזית הטכנולוגיה, קבלת אמצעי הגנה ואבטחה ואפשרויות שיתוף מתקדמות.

כדאי להיעזר בתוכנה ייעודית עבור חישוב שכר, משום שזו הדרך היחידה ליהנות מגיבוי אוטומטי. עסקים ותיקים מכירים היטב את החסרונות של מערכות חישוב ידניות:

– עומס של קלסרים, דפים, מסמכים, חשבוניות, קבלות וטפסים
– חוסר סדר בתוך משרדי הנהלת החשבונות
– היעדר אפשרות לפרספקטיבה כללית על סך ההוצאות של העסק עבור שכר
– קשיים בחפיפה בין עובדים עקב טכניקות חישוב אישיות ופרטיקולריות

חסרונות אלו ועוד רבים אחרים מתחילים להיעלם מתחום התעשייה, המסחר והעסקים וזאת בזכות התוכנות הייעודיות. יתרה על כך, חלק מהתוכנות מאפשרות השתלבות עם שיטות ידניות, וכך יכול העסק לנצל את הידע העומד לרשותו מבלי לוותר על התקדמות טכנולוגית רצויה. הגיבוי מאפשר לבעלי העסק להבטיח תיעוד של הוצאות השכר, בעוד השימוש הידני מיועד להוספת נתונים בלתי צפויים או ביצוע תיקונים תוך כדי עבודה.

שילוב עם שעוני הנוכחות

עוד יתרון של מערכות ייעודיות עבור חישוב של שכר הוא ההשתלבות המלאה במערכות שעוני נוכחות. במילים אחרות, התוכנות הייעודיות משדרגות עוד יותר את המעקב אחר נוכחות העובדים. כבר לא צריך לאסוף פתקיות קטנות או לבקש מהעובדים להגיש דוח יציאה וכניסה. תוכנות החישוב מסתנכרנות עם שעון הנוכחות, שואבות מתוכו את המידע הרלוונטי, ומזינות את השורה התחתונה אל מסמכים קצרים ומהודקים. כל מי שכבר עבר להשתמש בתוכנות הללו מצביע על שינוי משמעותי באיכות העבודה של העסק, ועל ניצול טוב יותר של הזמן.

לא כדאי להתעלם מהנוכחות ומהחשיבות של התוכנות הייעודיות אשר החליפו את שיטות חישוב השכר הידניות. יש לאמץ אותן מוקדם ככל האפשר, ליהנות מגיבוי מלא של המידע, ולשלב אותן עם שעוני נוכחות שכבר מהווים חלק בלתי נפרד מתשתית העסקים המודרניים.

המאמר נכתב באדיבות עוקץ מערכות

TAGS: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות