בלוג על ציוד לבית לגן ולמשרד

5 דברים שאתם חייבים לדעת על מזגן מיני מרכזי

Posted on 20 במרץ 2014 | in התקנת מזגנים, כללי | by

מזגן מיני מרכזי הפך בשנים האחרונות למוצר מאד מבוקש בבתים רבים במדינת ישראל, בגלל יכולתו הטובה לקרר בית שלם עם מערכת צינורות לכל החדרים עם שליטה מלאה, והתקנה מהירה ונוחה בכל מקום.


להלן חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על מזגן מיני מרכזי

1. פעולת המזגן – מזגן מיני מרכזי מעביר אוויר קר באמצעות תעלות אשר מזרימות את האוויר דרך פתחים בקירות או בתקרה. האוויר אשר מתחמם בחלל מוחזר למערכת על ידי מנגנון השבה, וחוזר בחזרה לאחר שהוא מקורר שוב. חשוב לציין, כי המזגן משמש גם כמערכת חימום לעונת החורף ולא רק לקירור בעונת הקיץ.
2. המזגן עוזר בייבוש הלחות – מזגנים אלה מעולים בייבוש הלחות הגבוהה של הקיץ הישראלי, והם מעניקים תחושה מאד נעימה, קרירה ויבשה בבית.
3. שני סוגים של מערכות מיני מרכזיות – מערכת מיני מרכזית יכולה להגיע כמערכת אחידה או כמערכת מפוצלת. במערכות המפוצלות יש מארז מתכת אשר מכיל את יחידת המעבה ואת המדחס, וכמו כן מארז נוסף אשר מכיל את יחידת המאייד. מערכת אחידה מכילה את כל שלושת האלמנטים הללו במארז אחד אשר ממוקם על הגג או על משטח בטון בצמוד לקיר הבית מבחוץ.
4. התקנת המערכת – התקנת מערכת מזגן מיני מרכזי מפוצל מחייבת מקום למדחס מחוץ לבית, אשר ממנו יוצאים כבלים וצינורות אל יחידת השליטה של המזגן. כל החיבורים מוסתרים בתקרה מונמכת אשר נבנית במיוחד לצורך זה. יחידת המדחס היא רועשת וכבדה למדי, ובדרך כלל מתקינים אותה מחוץ לבית במקום יציב ומאוורר.
5. חסכון ניכר בהוצאות – אין כל צל של ספק, כי בסופו של יום מערכת מיני מרכזית חוסכת לכם כסף בהוצאות הקירור והחימום של הבית. ניתן לשלוט על טמפרטורת הקירור בכל חדר בנפרד, ולקרר או לחמם רק את המקומות אשר בהם נמצאים אנשים, וכך לא לבזבז כלל וכלל אנרגיה על מקומות ריקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות אחרונות